BTC : 86950 ₺ ETH : 3178 ₺ XRP : 2.185 ₺ LTC : 423 ₺ USDT : 7.346 ₺ XLM : 0.7704 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bakkt Bitcoin future işlem hacmi patladı

Bakkt Bitcoin future işlem hacmi patladı

Bakkt Bitcoin future işlem hacmi patladı
0
huobi_koinmedya

Bakkt Bitcoin future işlem hacmi ciddi biçimde artış gösteriyor. Geçtiğimiz hafta Bakkt işlem hacmi 120 milyon doları aşarak şu ana kadar haftalık bazda en yüksek hacme ulaştı.


Bakkt Bitcoin future işlem hacmi haftalık bazda rekor kırdı

New York Borsasının (NYSE) kardeş kuruluşu olan Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemler platformu, 24 Eylül tarihinden beri operasyonlarına devam ediyor. 24 Eylül’e giden süreç içerisinden Bakkt’ın vadeli işlemlere başlayacağı haberi, kripto para piyasalarında aşırı reklamı yapıldı. Ancak Bakkt’ın açıldığı gün 1 milyon dolar gibi düşük işlem hacmi ile karşılaşması, tam bir hayal kırıklığına yol açtı. Bu dönemde Bitcoin yatırımcıları Bitcoin’e Bakkt platformu nedeniyle aşırı umut bağlamış olacaklar ki Bitcoin fiyatları 10 bin dolar seviyesinden 8 bin dolar seviyesine geriledi. Aşağıdaki grafikte 20 Eylül’den itibaren Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bakkt Bitcoin future Bakkt Bitcoin future işlem hacmi patladı

Lütfen Bkz: ABD’li SEC’ten kripto piyasaları ilgilendiren yeni bir onay

koinmedya_brave

Ancak zaman içerisinde Bakkt Bitcoin future işlem hacmi, ciddi biçimde artmaya başladı. Hatta geçtiğimiz hafta 124 milyon dolarlık işlem hacmi yakalayarak tabiri caizse geçtiğimiz dönemlere göre patlama yaptı. Aşağıdaki grafikte haftalık Bakkt, Bitcoin future işlemindeki değişimi görüyoruz.

Bakkt Bitcoin future Bakkt Bitcoin future işlem hacmi patladı

Bakkt’daki işlem hacmindeki artış kısmi olarak kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisini de yansıtıyor. Bakkt’ın müşteri portföyü genel olarak akredite olmuş yatırımcılardan oluşuyor. Kurumsal yatırımcıların ise çekindiği temel konuların  başında ise sürpriz bir  kripto para regülasyonu yatıyor. Ancak Bakkt’ın CEO’sunun geçtiğimiz günlerde senatör olarak ABD temsilciler meclisine atanacak olması (hasta bir senatörün yerine) haberi, Bitcoin ve kripto para piyasaları için olumlu algılandı.

Lütfen Bkz: Piyasalar için müthiş! Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler senatör oluyor

koinmedya_brave

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 7500 dolardan işlem görüyor.

Kaynak