1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Badger DAO nedir ve geleceği nasıl? BADGER coin haber ve gelişmeleri

Badger DAO nedir ve geleceği nasıl? BADGER coin haber ve gelişmeleri

Badger DAO nedir ve geleceği nasıl? BADGER coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Badger DAO, en basit anlamıyla, Bitcoin’i merkezsiz finansa (DeFi) taşıyan ve burada kullanılmasına olanak sağlayan bir blockchain projesi. BADGER coin ise bu protokolün yerel kripto parası ve birçok kullanım alanına sahip. Badger DAO ve BADGER coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Badger DAO nedir?

Badger DAO, merkezsiz bir otonom organizasyon (decentralized autonomous organization – DAO). Başlıca amacı ise Bitcoin’in merkezsiz finans (DeFi) uygulamalarında teminat olarak kullanılmasına olanak sağlamak.

2020 yılı boyunca ve 2021 yılının birinci yarısında yaklaşık olarak 1,000 Bitcoin’in (sentetik BTC türevleri şeklinde) Ethereum ağında kullanıldığı tahmin ediliyor. Ancak DeFi’nin popülerlik kazanması ile Ethereum’da kullanılan BTC miktarı 250,000 Bitcoin’e kadar yükselerek inanılmaz seviyeye ulaştı.

İlgili – DeFi nedir? DeFi Merkezsiz Finans projelerinin önemi nelerdir?

İşte tüm DeFi piyasasını birleştirecek tek yüzük!

Her ne kadar DeFi ilk önce Ethereum ağında başlasa da daha sonra Polkadot ve Solana gibi diğer blockchainler de popülerlik kazandı. Şimdi bu platformlar da birçok DeFİ projesine ev sahipliği yapıyor.

DeFi’ye olan talebin bu kadar artması üzerine Badger kuruldu. Çünkü DeFi’nin popüler olması ile burada Bitcoin kullanmaya bir talep de oluştu.

Sett Vaults nedir?

Badger’in ilk ürünü Sett Vaults oldu. Bu ürün, kullanıcıların sentetik BTC varlıklar üzerinden gelir elde etmesini sağlıyor.

Digg nedir?

Badger’in ikinci ürünü ise Digg. Bu ürün DIGG tokeni yöneten bir yazılım. DIGG ise değeri Bitcoin’in dolar fiyatına bağlanmış ve esnek arz yapısına sahip bir kripto para birimi.

İlgili – Ampleforth nedir ve geleceği nasıl? Güncel AMPL coin haber ve gelişmeleri

BADGER token nedir?

Badger DAO nedir ve geleceği nasıl? BADGER coin haber ve gelişmeleriBADGER fiyat grafiği 2021 – 2022 Kaynak: CoinMarketCap

Kripto para BADGER ise Ethereum tabanlı bir token. Bu token Badger DAO’da protokol yönetimi ve buradaki ödüllerin dağıtımı için kullanılıyor. En başta BADGER sadece projesi ile ilgili önerilerde oy kullanmak için kullanılıyordu. O zamandan bu yana kullanım alanı genişledi. Şimdi Sett Vaults’u yönetenlere ödülleri dağıtmak için kullanılıyor.

CoinMarketCap’te yer alan BADGER ile ilgili önemli veriler şöyle:

  • BADGER tüm zamanların en yüksek fiyatı: 89.50 dolar (9 Şubat 2021)
  • BADGER tüm zamanların en düşük fiyatı: 2.77 dolar (5 Aralık 2020)
  • Dolaşımdaki arz: 12,539,396 BADGER (Haziran 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 21,000,000 BADGER
  • Maksimum arz: 21,000,000 BADGER

BADGER fiyatı 2021 yılında yeni bir ATH kaydetti. Ancak 2022’in ilk yarısında büyük bir değer kaybı yaşadı. Hatta Haziran ayında kırmızı bölgeye geçtiğini görüyoruz.

İlgili – CEEK VR nedir ve geleceği nasıl? Güncel CEEK coin haber ve gelişmeleri

Kaynak


Total
0