BTC : 82710 ₺ ETH : 1.858 ₺ XRP : 45.65 ₺ LTC : 7.696 ₺ USDT : 351.9 ₺ XLM : 0.242 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Azılı Bitcoin düşmanı JP Morgan nasıl oldu da tavır değiştirdi?

Azılı Bitcoin düşmanı JP Morgan nasıl oldu da tavır değiştirdi?

Azılı Bitcoin düşmanı JP Morgan nasıl oldu da tavır değiştirdi?
0

Azılı Bitcoin düşmanı JP Morgan’ın CEO’su Brian Dimon, Bitcoin’e karşı düşmanca tutumunu değiştiriyor mu? JP Morgan, Coinbase kripto para borsasına bankacılık hizmeti sunacak.


Eski Bitcoin düşmanı dost mu oluyor?

JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Peter Schiff’den geri kalmaz bir Bitcoin düşmanı olarak biliniyor. Dimon, geçmiş dönemlerde Bitcoin aleyhinde ciddi açıklamalarda bulunmuştu. Aşağıda 2017 yılında Jamie Dimon CNBC’ye verdiği demeci görüyoruz.

Dimon videoda Bitcoin’i sadece aptalların satın alabileceğini ima ediyor. Kimsenin Bitcoin’i dikkate almadığını ve değerinin sıfırlayacağını ileri sürüyor.

koinmedya_brave

Bu ifadeleri dile getiren Jamie Dimon’un şok bir kararla Coinbase ve Gemini kripto para borsalarına resmi bankacılık hizmeti sunacağını öğrendik.

JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon’un tutum ve fikir değiştirmesinde Coinbase borsasının CEO’su Brian Armstrong’un etkili olduğu iddia ediliyor. Birinci ağızlardan henüz doğrulanmamış bir iddiaya göre Brian Armstrong, 2018 yılından beri JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon ile görüşmelerde bulunuyor. Anlaşılan bu görüşmeler sonuç verdi ve ABD’nin en büyük bankalarından JP Morgan, dolaylı olarak kripto para piyasalarına giriyor.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

2019 yılında Bank of America, Justin Sun başta olmak üzere kripto para piyasalarındaki birçok girişimcinin hesaplarını dondurmuştu. 2020 yılında ise regüle edilmiş finansal piyasalarda güçlü bir aktör olan JP Morgan’ın kripto para piyasalarına destek sunması ayrıca önem kazanıyor. Bu gelişmeler ABD yönetiminin Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik katı tutumunu yumuşattığını gösteriyor.

Kaynak