BTC : 83307 ₺ ETH : 2943 ₺ XRP : 1.926 ₺ LTC : 370.3 ₺ USDT : 7.583 ₺ XLM : 0.605 ₺
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. ATAIX Telegram’ın Serbest Kalan Gram Tokenlarını Kamuya Açıyor

ATAIX Telegram’ın Serbest Kalan Gram Tokenlarını Kamuya Açıyor

ATAIX Telegram’ın Serbest Kalan Gram Tokenlarını Kamuya Açıyor
0

ATAIX exchange Telegram Open Network (TON) tokenı Gram (GRM)’i 19 Eylül’de kamuya açık olarak ilk satan borsa olacağını duyurdu.


Nihayet Gram token satışa açılıyor

Geçen yıl gerçekleştirilen ICO sürecinde yatırımcılara 1,7 milyar Dolar değerinde Gram token satılmıştı ve bugüne kadar piyasada her hangi bir borsada satışa açılmamıştı. ICO süreci ile en fazla kendisinden bahsettiren token olan Gram ATAIX borsasında yapılacak olan satışla ilk defa bireysel yatırımcı ile buluşacak. Bu satışla birlikte yatırımcılar TON tokenlarını alım satıma açabilecekler.

Telegram kısa sürede dünyanın en popüler mesajlaşma ve iletişim uygulamalarından biri olmuş ve dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştı. Gram tokenları TON içinden doğrudan erişilebilen bir cüzdan aracılığı ile kullanılabilecek. Böylece kullanıcıların kripto para hakkında bir bilgiye bile sahip olmadan platform üzerinden token alıp gönderebilecek ve değer transferi yapabilecekler.

Gram Tokena talep yüksek

Yüksek talep nedeniyle Gram satışı belirli peryodlarda bir dalga satış halinde gerçekleştirilebilir. Böylece her bir satışda daha fazla bir fiyat ile talep alınabilir. Şu andaki Gram fiyatına ataix.com/gram ‘dan ulabilirsiniz.

koinmedya_brave

Gram token satışı 19 Eylül 2019’da başlayacak. Katılmak isteyenlerin ATAIX borsasında hesap açması ve KYC prosedürünü tamamlaması gerek. Gram satışı ATAIX tarafından yayınlanacak olan şartlara tabi olacak.

Gram ABD Dolarına sabitlenmiş olan Stable coinlerden Tether yani USDT karşılığı olarak satılacak. USDT borsadan diğer koinler transfer edilerek satın alınabilir. Bunun için ETH, BTC, EUR gibi 20’ye yakın kripto para kullanılabilir. USDT doğrudan bir başka borsadan transfer edilebileceği gibi ETH, BTC, XMR, DASH, BCH ve XRP gibi coinler kullanılarak doğrudan ATAIX borsasından satın alınabilir.

Telegram Open Network nedir?

Telegram Open Network ( TON ) Dr. Nikolai Durov tarafından tasarlanmış olan hız, verim ve güvenlik odaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Türünün ilk örneği olan uygulama ile veriler yüksek ölçekli blockchain ağında tutulur ve milyonlarca işlemi saniyeler içinde tamamlayabilir. Dikkat çekici kullanıcı arayüzüne sahip olan TON hem kullanıcı hem de hizmet veren odaklı olarak çalışan bir uygulama. Blockchain tabanlı tasarımı sayesinde birçok hizmet platform aracılığı ile sağlanabildiği gibi geliştirici ve yayıncılarda uygulamayı açık bir şekilde kullanabiliyorlar. Telegram’a göre TON devasa dağıtık süper bilgisayar olarak en iyi tanım haline gelebilir.

Gram nedir?

Gram ( GRM ) token TON blockchain’in ana kripto parası olarak tanımlanabilir. Token platforma özel bir kullanım tokenı olarak sayıalabilir. Gram TON platformunda hizmet ve ürünlerin alım satımında kullanılacak olan bir platform içi token olacak. Gram şu ana kadar en iyi tanımlanan en başarılı kripto paralardan biri olarak iyi bir pozisyon aldı bile. Şimdiden Telegram’ın devasa topluluğu tarafından dikkatle takip edilen kullanıcı altyapısı olan token aynı zamanda TON ekonomisinin genişlemesi ile daha yaygın bir kullanıma sahip olacak. Diğer birçok kullanım tokenına karşı şimdiden çalışan ve aktif yüzlerce milyonluk kullanıcı kitlesine sahip token büyük bir başarı hikayesi olarak baştan yazılmaya başlandı bile. Teknik geliştirmeleri konusunda hem Ethereum hem de Bitcoin altyapısı örnek alınarak bir tasarım yapılan Gram token toplam 5 milyar adet üretildi.

Telegram nedir?

Telegram cloud tabanlı bir mesajlaşma uygulaması ve masaüstü platformu olarak rakiplerine göre daha güvenli ve daha hızlı olam hedefiyle kurgulandı. Şu anda 200 milyondan fazla kullanıcısı bulunan uygulama 70 milyardan fazla günlük mesaj ile oldukça aktif bir kullanıma sahip.

ATAIX nedir?

ATAIX Avrupa merkezli bir kripto para ve dijital emtia borsasıdır ve kullanıcılarına kolayca kripto para, token ve fiat paralarını yükleme ve çekme imkanı sunan kullanıcı dostu bir arayüz ve hızlı bir platforma sahiptir.

ATAIX EuroToken OÜ tarafından işletilir ve Estonya’nın Tallinn şehrinde bulunur. Borsanın 14454785 kayıt numarası altında iki lisansı vardır.

1-Fiat paralara karşılık olarak sanal para değişimi yapmak için lisans numarası:FVR000231’dir

2-Sanal para cüzdan hizmeti vermek üzere lisans numarası:FRK000194’dür


 

Etiketler: