BTC : 65738 ₺ ETH : 1639 ₺ XRP : 1.385 ₺ LTC : 317.1 ₺ USDT : 6.785 ₺ XLM : 0.5423 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Anket: Yatırımcıların yarıdan fazlasının parası altcoinlere emanet

Anket: Yatırımcıların yarıdan fazlasının parası altcoinlere emanet

Anket: Yatırımcıların yarıdan fazlasının parası altcoinlere emanet
0
huobi_koinmedya

Twitter’de yapılan bir anketin sonucuna göre, yatırımcılar paralarının çoğunu altcoinlere emanet ediyor. Kripto para analisti ve trader DonAlt, 105 bin takipçisine yatırımlarının ne kadarının altcoinde olduğunu sordu. İşte sonuçlar.


Altcoinlere emanet edilen yatırımlar

Birçok kripto yatırımcı, altcoin sezonunun her an başlayabileceğini düşünüyor. Kripto para analisti ve trader DonAlt, Twitter’de 105 bin takipçisine bir anket yaptı. Ankette ise katılımcılara kripto yatırımlarının ne kadarının altcoinde olduğu soruldu.

Buna göre DonAlt’ın anketinden şöyle bir sonuç çıktı. Ankete katılan kripto para traderlerinin neredeyse yüzde 50’si, Bitcoin yerine altcoinlere yatırım yapıyor. Bu da “servet yapmak isteyenler için” bir numaralı yol olarak görünüyor.

koinmedya_brave

İlgili: 2019’un 2. altcoin sezonu geliyor olabilir mi?

Anket sonucuna göre, katılımcılardan 17,100 trader, yani katılımcıların yüzde 48’i yatırımlarının yüzde 60 ile yüzde 100 arasındaki kısmını altcoin olarak tutuyor.

Anket ayrıca şunu da gösterdi. Kripto yatırımcıların dörtte birinin ya hiçbir altcoini yok ya da çok az bir altcoini bulunuyor.

koinmedya_brave

İlgili: Holo, Ravencoin ve Binance Launchpad projeleri bir sonraki yükselişe öncülük edebilir

Bu arada Şubat’tan bu yana bir altcoin, yani Litecoin, kripto piyasasının önünde ilerliyor. Litecoin halvinge iki aydan daha kısa bir süre kalmışken, en popüler dördüncü kripto para olan LTC’nin bir kez daha kripto piyasasını yükseklere taşıması bekleniyor.

DonAlt’ın anketine katılanların çoğu, en favori altcoinlerinin Litecoin olduğunu belirtiyor.

İlgili: Litecoin 3 ay içinde yüzde 140 artıp 220 dolara çıkabilir – Neden mi?

Diğerleri ise tercih ettikleri altcoinin XRP olduğunu belirtiyor.

Hiç şüphesiz, eğer yeni bir altcoin sezonu başlarsa, kripto piyasası yatırımcılara hayal edemeyecekleri geri dönüşler getirecektir.

Kaynak