BTC : 83296 ₺ ETH : 2942 ₺ XRP : 1.922 ₺ LTC : 370.3 ₺ USDT : 7.587 ₺ XLM : 0.6046 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Andrew Yang: Bitcoin durdurulamaz

Andrew Yang: Bitcoin durdurulamaz

Andrew Yang: Bitcoin durdurulamaz
0

Bitcoin durdurulamaz. Bu yönde sürpriz bir açıklama ABD başkan adaylarından Andrew Yang’dan geldi. Başkan adayı BTC ve kripto paralar ile ilgili görüşlerini paylaştı.


Bitcoin durdurulamaz

Andrew Yang, en teknoloji odaklı ABD başkan adaylarından biri olarak kabul ediliyor. Tabii zaman zaman da Bitcoin ve kripto varlıkları konuşması hiç sürpriz değil. Özellikle de Amerikan ekonomisine yardım etme potansiyeline dikkat çekiyor.

Andrew Yang yakın bir zamanda bir Bloomberg röportajı sırasında kripto paralar hakkında konuştu.

Andrew Yang, Bloomberg’de Bitcoin hakkında konuştu

Başkanlık yarışına katılmadan önce Yang Silikon vadisi ile sıkı bağları olan bir girişimciydi. Her zaman teknoloji ağırlıklı görüşleri ile öne çıkan bir isim ve yapay zeka ile ilgili de öngörüleri var.

koinmedya_brave

Tabii daha önce Bitcoin ve kripto paralar üzerine de düşündü. Ayrıca Litecoin’in kurucusu Charlie Lee ile de daha önce çektirdiği bir fotoğrafını paylaşmıştı.

İlgili – Bitcoin nedir – Neden Bitcoin almalıyım?

Bloomberg editörü Joe Weisenthal’a verdiği son röportajında Yang mevcut kripto yasalarının durumu ile ilgili konuştu. Ona göre ABD’nin kripto yasaları kusurlu ve devletin inovasyonalara müdahalesinin de kötü olduğunu belirtiyor.

Gerçekten de ABD’de her eyaletin kendi ve farklı dijital varlık yasası var. Bundan dolayı kripto girişimcileri Bitcoin ile ilgili işlerini açmak için bazı eyaletleri daha fazla tercih ediyor. Mesela Wyoming gibi .

Yang’a göre normalleşen yasama kripto para piyasasındaki girişimleri ve yenilikleri dramatik ölçüde iyileştirir.

Başkan adayı ayrıca kripto ve onu destekleyen teknoloji blockchainde büyük bir potansiyel gördüğünü de bildiriyor.

İlgili – Kripto para coin fiyatları neye göre belirleniyor?

Hükümet istese bile durduramaz

Weisenthal daha sonra konuşmayı dijital varlıkların özgürlük yönüne doğru çekti. Bloomberg editörü, hükümet düzenlemesinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine sermaye akışını kısıtladığı yönündeki düşünceleri sordu: “Paralarını fiat ve bankacılık sisteminden uzaklaştırmak isteyen insanlar için parasal özgürlüğü destekliyor musunuz? Şu anda işlemleri [kripto borsaları] ile kısıtlayan bankalarınız var. Bazı insanlar hükümet düzenlemelerinin onları engellediğini düşünüyor.”

Yang ise bu soruya nötr bir cevap verdi. Ona göre bu kripto para kullanıcıları için kısıtlayıcı düzenlemelerin olması, genel olarak Bitcoin ve diğerlerini durduramaz. Denenmesi durumunda bile durdurulamayacağını savunuyor. Sonuç olarak “Bitcoin durdurulamaz” diyor.

Kaynak

Etiketler: