BTC : 62702 ₺ ETH : 1558 ₺ XRP : 1.229 ₺ LTC : 287.3 ₺ USDT : 6.892 ₺ XLM : 0.4657 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analizlerde kimsenin görmediği Ethereum şok yükseliş işareti

Analizlerde kimsenin görmediği Ethereum şok yükseliş işareti

Analizlerde kimsenin görmediği Ethereum şok yükseliş işareti
0
huobi_koinmedya

Ethereum son günlerde 230-250 bandına sıkışıp kalsa da bazı yorumcular farklı noktalara dikkat çekiyor. Bu analizlere göre Ethereum şok yükseliş işareti veriyor.


Ethereum şok yükseliş işareti

Ethereum mart ayındaki krizden sonra fiyatlarını yaklaşık 2.5 kat arttırdı ama fiyatlara uzun vadeli baktığımızda benzer tablo ile karşılaşmıyoruz. Ethereum, Ocak 2018’de 1,400 doların üstüne çıkarak tarihi rekorunu kırdı. Bu değere kıyasla Ethereum değerinin %80’ini kaybetti. Benzer düşüşü ETH/BTC paritesinde de görmek mümkün. ETH/BTC paritesi yazının kaleme alındığı saatte 0.0025 civarında işlem görüyor. ETH/BTC paritesi 0.12’lere kadar çıkarak zirve değerleri görmüştü.

ETH/BTC paritesindeki düşüşü farklı bir bakış açısıyla da dile getirebiliriz. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 9,200 dolar civarında işlem görüyor. Ethereum ise 230 dolar civarında. Mayıs 2018 döneminde de Bitcoin fiyatları 9,200 dolar bandında işlem görüyordu. Bu dönemde Ethereum fiyatları ise sıkı durum 600 doların üstünde alıcı buluyordu. Bitcoin tekrardan 9,000 doların üstünü gördü ama Ethereum 600 doların üstünü bir daha göremedi.

Ancak Galaxy ismi ile tanınan analiste göre ETH/BTC paritesinde işlem tersine dönüyor. Aylık ETH/BTC fiyatlarından elde edilen MACD değerleri ilk kez yeşil bölgeye girmeye başladı. Galaxy’nin iddiasına göre ETH/BTC paritesi dibi gördü ve bundan sonra çıkış zamanı. Aşağıda Galaxy’nin analizini görüyoruz.

koinmedya_brave

Ethereum şok yükseliş

Geçtiğimiz günlerde Edward Morra, ise ETH/USD paritesi hakkında yukarıdaki analize göre zıt sayılabilecek bir yorumda bulundu. Morra’ya göre ETH/USD paritesi 6 aylık dönemlerden oluşan konjonktürel bir dalgalanma sergiliyor. Bu analize göre Ethereum için 6 aylık genişleme fazı bitti ve 6 aylık bir daralma fazı başlıyor.

Ethereum şok yükseliş Analizlerde kimsenin görmediği Ethereum şok yükseliş işaretiKaynak