BTC : 62640 ₺ ETH : 1567 ₺ XRP : 1.218 ₺ LTC : 286.9 ₺ USDT : 6.918 ₺ XLM : 0.463 ₺
  1. Anasayfa
  2. Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz
  3. Analiz: Istanbul hard forkuna kadar her düşüşünde ETH alınabilir

Analiz: Istanbul hard forkuna kadar her düşüşünde ETH alınabilir

Analiz: Istanbul hard forkuna kadar her düşüşünde ETH alınabilir
0
huobi_koinmedya

Kripto para uzmanları Ethereum’un yakın geleceğinden oldukça umutlu. Çok yakında gerçekleşecek olan Istanbul hard forkunu da hesaba katarak ETH alınabilir yorumunu yapan analistlere göre her düşüş yatırımcılar için yeni bir fırsat doğuruyor.


Her düşüşte ETH alınabilir

Ethereum’un fiyat hareketlerinde uzun zamandır Bitcoin’i birebir takip ettiği artık bilinen bir gerçek. Dün yaşanan fiyat hareketleri de bunu teyit etti. Bitcoin ne zaman bir kıpırdanma gösterse Ethereum da artma eğilimi gösterdi, ne zaman düşse ETH fiyatı da düştü.

Bitcoin dün güne 8600 dolar ile başlayıp birkaç saat sonra 8700 dolara yelken açtı. Ardından gelen satışlar sonucu BTC fiyatları 8500 dolar seviyesine düştü. Ethereum ise, güne 182 dolar seviyesinde başlarken aynı saatlerde BTC fiyatlarında yaşanan hareketlenme ile birlikte 185,5 dolara kadar çıktı.

Ancak Bitcoin benzeri satışlar Ethereum’da da yaşanınca ETH fiyatı 180 dolara kadar düştü. (Ethereum son savunma hattında işlem görüyor)

koinmedya_brave

Analistlere göre şu anda kritik 180 doları seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışan Ethereum fiyatlarında Istanbul hard forku öncesinde biraz daha düşüş yaşanabilir. Ancak gerçekleşecek olan her düşüş sonrasında ETH alınabilir. Çünkü hard fork sonrasında ETH fiyatlarının yükseleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Kısa vadede ETH ne vaat ediyor?

Geçtiğimiz birkaç haftaya baktığımızda Ethereum fiyatları 180 doların altında güçlü bir direnç oluşturmuş görüntüsü veriyor. Bununla birlikte, kısa vadede Bitcoin yatırımcılarından gelecek olan satış baskısı ETH fiyatlarını da etkileyebileceği için 180 dolar seviyesinin altına düşmesi muhtemel.

Diğer taraftan, Ethereum 2.0 protokolüne geçmeden önceki son güncellemesi olan Istanbul Hard forkunun tarihi şimdilik 4 olarak ayin edilmişti. İddia edildiği gibi Hard fork sonrasında muhtemel bir yükseliş yaşanacaksa önümüzdeki 2 hafta içinde yaşanacak her düşüşte ETH alınabilir. (Istanbul hard forku hakkında bilmeniz gereken her şey!)

koinmedya_brave

TraderXO rumuzlu kripto para analisti, Ethereum fiyatı paylaştığı grafikteki gibi ana destek hattında kalmaya devam ettiği sürece her düşüş sonrasında Ethereum alacağını ifade etti. Ayrıca bu hesaba göre, yaklaşan hard forka kadar ETH fiyatlarında yüksek oranlı bir düşüş meydana gelmeyecek.

Başka bir kripto analisti Galaxy ise, senenin bu zamanında kripto para fiyatlarında aşırı volatilitenin hep yaşandığını belirtti. Ancak Galaxy, her pump sonrasında olduğu gibi Eth, Btc’yi geçecek beklentisi gerçeğe dönüşmeyecek olsa da bu seferki dalgalanma sonunda ETH boğalarının sevineceğini iddia etti.

Kaynak