BTC : 83224 ₺ ETH : 2850 ₺ XRP : 1.885 ₺ LTC : 358.5 ₺ USDT : 7.643 ₺ XLM : 0.5803 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Analiz: Ethereum yüzde 16’lık sıçrama gerçekleştirebilir

Analiz: Ethereum yüzde 16’lık sıçrama gerçekleştirebilir

Analiz: Ethereum yüzde 16’lık sıçrama gerçekleştirebilir
0

Ethereum yüzde 16’lık sıçrama yapabilir. Önde gelen bir analist, basit teknik analizin bunu gösterdiğini söylüyor. Yine de bu boğa görüşünün önünde engeller var. 


Ethereum yüzde 16’lık sıçrama gerçekleştirebilir

Bitcoin’deki durağanlık ikinci en büyük kripto para Ethereum’u da etkiliyor. En popüler altcoin olan ETH, yılın zirvesinden bu yana yüzde 50 değer kaybetti. Tıpkı BTC gibi.

ETH’deki güçlü düşüş trendine rağmen, önde gelen bir analist Ethereum’un yılı yüksek bir fiyattan kapatabileceğini söylüyor. Teknik verilere dikkat çekerek, Noel rallisini pekala mümkün olabileceğini kaydediyor.

Ethereum patlamaya hazır mı?

Önde gelen kripto para traderi ve yorumcusu Michael van de Poppe’e göre, ETH 175 dolara koşu için hazırlık yapıyor olabilir. Çok temel teknik analiz bunu gösteriyor. Trader, oluşan çift dip yapıya dikkat çekiyor. Bu da düşen takozun kırılması ile onaylanabilir. Ayrıca bir de korunan kilit destek var.

koinmedya_brave

İlgili – Bu özellik sayesinde Ethereum Visa’ya fark atabilir

ETH’nin mevcut seviyeden 175 doları görmesi yüzde 16’lık bir ralli anlamına gelir.

Michael tweetinde şöyle yazdı: “Şu an çalıştığım çok basit teknik analiz, ancak ETH’nin 175 doları görmesi beni şaşırtmaz. Eğer destek burada korunursa. O zaman çift dip yapıyor ve genel bir dip sinyali var… yine de durum çok hassas.”

Bu boğa teknik görünümü, Ethereum ekosistemi ile ilgili pozitif olaylar ile birlikte geldi. ABD merkezli emlak platformu Ethereum ve blockchainler ile çalışarak, “Ethereum üzerinde tokenize edilen ilk mülkü sattığını” duyurdu.

Bir de merkezsiz finans (DeFi) var. Bir sektöre dönüşen DeFi de artık patlama yapıyor.

İlgili – Ethereum yatırımı DeFi rekoru ile seviye atladı

Teknik ve temeller ETH rallisini desteklese de kripto paranın geleceği çoğunlukla Bitcoin’e bağlı. Çünkü lider kripto, piyasanın tamamı için yönü dikte eden en önemli faktör.

Maalesef BTC piyasasında ise şu an ayıların kontrolde olduğunu görebiliriz. Bu da Bitcoin ve Ethereum’un bir uyum için birlikte düşebilecekleri anlamına geliyor. ETH grafiklerindeki birçok şey lider kripto paranın ne yapacağına ve hangi yöne gideceğine bağlı.

Kaynak