BTC : 64174 ₺ ETH : 1681 ₺ XRP : 1.403 ₺ LTC : 308.2 ₺ USDT : 6.845 ₺ XLM : 0.6552 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Analiz: Ethereum Bitcoin’i bekliyor

Analiz: Ethereum Bitcoin’i bekliyor

Analiz: Ethereum Bitcoin’i bekliyor
0
huobi_koinmedya

Ethereum Bitcoin’i bekliyor. Analist, ETH’nin yön belirlemede kararsız olduğunu ve BTC’nin bir sonraki hareketinden önce de yerinden kıpırdamayacağını belirtti.


Ethereum Bitcoin’i bekliyor

Ethereum (ETH) bir miktar düşüş baskısı gördükten sonra, bugün iyi bir yükseliş kaydetti ve 180 doların ortalarındaki mevcut bölgesine kadar çıktı. Bu yazının yayına hazırlandığı sırada da ETH 186 dolardan işlem görüyor. Ethereum’un bu fiyat hareketi Bitcoin ile aşırı benzerlik taşıyor. Öyle görünüyor ki bu iki kripto para güçlü bir korelasyon sergiliyorlar.

Önde gelen bir analist de Bitcoin hareket etmeye başlayana kadar Ethereum’un konsolide olmaya devam etmesini beklediğini söylüyor. Ancak yine de yakın zamandaki dirençlerde herhangi keskin bir kırılma yakın vadede önemli kazançlar sağlamasına imkan tanıyabilir.

İlgili – Ethereum haftalık fiyat tahmini – ETH yeni ralli başlatabilir

koinmedya_brave

Ethereum ve Bitcoin omuz omuza konsolide oluyor

Şu an Ethereum yüzde 2 yükseliş ile 186.26 dolardan işlem görüyor. Bu da dün kısa süreliğine ziyaret ettiği günlük dip seviyesi 179.9 dolardan dikkat çeken bir yükseliş anlamına geliyor. ETH bu dip seviyesinden sonra keskin bir şekilde yükselmişti.

Ethereum fiyatı son günlerde Bitcoin fiyat hareketini yakından izliyordu. Öyle görünüyor ki bu iki kripto para arasındaki korelasyon giderek güçleniyor. Çünkü her ikisi de mevcut konsolidasyon sürelerini uzattı.

Popüler kripto para analisti Nik Patel, bu durumu blog yayınında tartışırken, ETH fiyatının Bitcoin yukarı ya da aşağı yönlü kararlı bir trend izlemeden hareket etmeyebileceğini kaydetti.

Nik Patel şöyle açıkladı: “Ethereum şu an kendisi konusunda karar veremiyor gibi görünüyor. Bu da Bitcoin’in son volatilitesi göz önüne alındığından beklenmeyen bir durum değil. Ancak öyle görünüyor ki yönüne karar vermeden önce Bitcoin’in bir sonraki hareketinin ne olacağını bekliyor.”

koinmedya_brave

İlgili – Analiz: Yükselişin ikinci perdesi Bitcoin fiyatını 14.000 dolara taşıyabilir

Analist: ETH’nin kısa vadede kırması gereken iki kilit seviye var

Peki, ETH’nin kısa vadede güçlü yükseliş yapabilmesi için kırması gereken direnç seviyeleri hangileri? Patel, Ethereum’un 360 günlük hareketli ortalama ve şu an 200 dolarda bulunan dirençleri kırması gerektiğini söylüyor.

Ethereum’un BTC hareket etmeden kımıldamayacağını bir kere daha tekrarlayan Patel, “ETH/USD grafiğine bakarsak, fiyatın bir hafta boyunca 200 dolar direnci ve 360 günlük hareketli ortalamanın altında konsolide olduğunu görürüz. Ancak yine de ETH/BTC bir sonraki adımına karar vermeden önce BTC/USD paritesinin yönünü belirlemesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Muhtemelen önümüzdeki birkaç gün Ethereum ve tüm kripto para piyasasının bir sonraki adımının ne olacağı konusunda daha aydınlatıcı bilgiler sağlayacak.

Kaynak

Etiketler: