BTC : 82566 ₺ ETH : 2947 ₺ XRP : 1.924 ₺ LTC : 371.8 ₺ USDT : 7.555 ₺ XLM : 0.6084 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Analiz: Bitcoin’in gözü 9000 dolarda

Analiz: Bitcoin’in gözü 9000 dolarda

Analiz: Bitcoin’in gözü 9000 dolarda
0

Analiz: Bitcoin’in gözü 9000 dolarda. 2020 yılına fırtına gibi gire Bitcoin son bir haftada %10’dan fazla değer kaybetti. Ancak Bitcoin’in yakın zamanda 9.000 dolara döneceğini gösteren kanıtlar var!


Uzman görüşü: Bitcoin’in gözü 9000 dolarda

 

Kripto para piyasaları an itibariyle adeta arafı yaşıyor. 8.300 dolarla konuşlanan Bitcoin her iki tarafa da gidebileceği izlenimi veriyor. Ve çoğu trader işlem yapmaktan çekiniyor. Ancak bazı uzmanlar Bitcoin’in yükselişe geçeceğini düşünüyor.

Kripto para uzmanı Jonny Moe geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımla, Bitcoin’in 8.000 dolardan 9.000 dolara yükselmesinin 2 veya 3 nedenini gösteren iki grafik yayımladı.

koinmedya_brave

BTC’nin yükselişe geçeceğini gösteren nedenler!

1. Geçen haftadan bu yana Bitcoin daha düşük fiyatlar ve daha dar bir volatilitede sıkışıp kalarak belirgin bir düşen kama modelinde işlem görüyor. Düşen kama modelleri, %70 oranında yükseliş hareketiyle sonuçlanıyor. Bu da BTC’nin boğa trendine çok daha yakın olduğunu bizlere gösteriyor.

2. Stokastik RSI ve MACD göstergeleri Bitcoin için yükselişi işaret ediyor.

İlgili haber: Kripto Para Piyasasında Göreceli Güç Endeksi (RSI) Nasıl Kullanılır?

Bitcoin’in kısa vadede yükselişe geçebileceğine yönelik tek kanıt bunlar değil. Kripto para deyince akla ilk gelen isimlerden olan efsanevi emtia tüccarı Peter Brandt’da BTC’den yükseliş bekliyor. Brandt, yaptığı paylaşımda bir sonraki Bitcoin fiyat düzeltmesinin yukarı yönlü olacağını gözler önüne seren 4 temel nedeni gözler önüne serdi.

”Bitcoin’de hodl’a devam etmemiz gerektiğine bizleri inandıran nedenler.

1. Kanalın üst sınırının yeniden test edilmesi normaldir.

2. 18 DMA’yı yeniden test etme ( Dynamic Mechanical Analysis)

3. Hiçbir 3DTSR harekete geçmedi. (Trailing stop rule)

4. 14 Ocakta ki dip noktasına dokunulmadı.

Yukarıdaki maddeler değişirse Bitcoin için aşağı yönlü daha ciddi düzeltme hareketleri gelebilir. Aksi taktirde hodl’a devam.”

Bitcoin'in gözü 9000 dolarda

Sonuç olarak bakıldığında evet Bitcoin yaklaşık 500 dolarlık bir düzeltme hareketi gerçekleştirerek, yatırımcısını ciddi manada tedirgin etti. Ancak Bitcoin’i bu noktadan bozdurup, tekrar düşeceğini düşünerek beklemek ne kadar mantıklı bir hareket olacaktır? Önemli olan soru bu. Genel trend ve Peter Brandt gibi uzmanlar Bitcoin’in hala yükseliş potansiyeli taşıdığına işaret ediyor. Yaklaşan Bitcoin Halving etkinliği de göz önünde bulundurulduğunda insanın hodl’a devam edesi geliyor. Karar sizin, bizler sadece piyasanın önde gelen isimlerinin fikirlerini ve genel piyasa trendlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: