BTC : 82853 ₺ ETH : 2863 ₺ XRP : 1.883 ₺ LTC : 356 ₺ USDT : 7.637 ₺ XLM : 0.5864 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Analiz: Bitcoin Ethereum’un desteğiyle 10.000 doları geçebilir

Analiz: Bitcoin Ethereum’un desteğiyle 10.000 doları geçebilir

Analiz: Bitcoin Ethereum’un desteğiyle 10.000 doları geçebilir
0

Bitcoin Ethereum’un yükselişinden aldığı destek ile önündeki kritik direnci kırabilir. Bu kritik direnç 10,000 dolar civarında. Daha önce de Şubat 2020’de ETH’nin rallisi BTC’ye öncülük etmişti.


Bitcoin Ethereum rallisinden güç alarak kritik direnci kırabilir

Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı son birkaç günde iyi bir performans sergiledi. Son yaşanan aşağı yönlü düzeltmeden sonra yüzde 10 sıçrama kaydedildi.

Böyle bir ortamda bir kripto para, piyasanın geri kalanını performans olarak geçti. Bahsettiğimiz bu kripto Ethereum.

İkinci en büyük kripto para ya da lider altcoin de diyebileceğimiz ETH, Cumartesi günü yüzde 10 yükseldi. Ethereum, alım baskısının sağladığı güç ile değer kazandı. Bu yükseliş ile ETH’nin kritik bir direnci kırdığını da söyleyebiliriz.

koinmedya_brave

Tabii Bitcoin henüz bu anlamda Ethereum’un izinden yürümeye başlamadı. Ama analistler, ETH’deki gücün BTC’nin de yükselmesine yol açabileceğini belirtiyor.

İlgili – Tether’in yükselişi BTC ve ETH için ne anlam ifade ediyor?

Ethereum’un gücü Bitcoin’e de ivme sağlayabilir

Önde gelen bir trader, ETH’nin kilit direnci kırarak yoluna devam etmesinin Bitcoin’in boğa durumunu da pekiştirdiğini öne sürüyor.

Trader şöyle diyor: “ETH yükselmeye devam ediyor ve BTC’yi de 10,000 doları kırmak için peşinden sürüklüyor. Bu da ETH’ye de daha fazla güç sağlıyor ta ki işler tamamen çığırından çıkana kadar. Bu benim en sevdiğim senaryo.”

Bitazu Capital kurucu ortağı Mohit Sorout da bu görüşe katılıyor ve kendi analizini de paylaşıyor. Aşağıdaki grafiğe atıf yapan uzman, “Ethereum maksimalistleri Bitcoin boğalarının partiye katılmasını bekliyor.” diye yazdı.

Aşağıdaki grafik şunu gösteriyor. Bitcoin’in daha Nisan sonunda oluşan düşüş trendini kırması gerekiyor. Ethereum ise artık kırdı.

Bitcoin Ethereum'un yükselişinden aldığı destek ile önündeki kritik direnci kırabilir. Bu kritik direnç 10,000 dolar civarında. Daha önce de Şubat 2020’de ETH’nin rallisi BTC’ye öncülük etmişti.

Mohit Sorout’un Bitcoin Ethereum grafikler (Kaynak: @SinghSoro Twitter)

Şubat 2020’de de Ethereum BTC fiyatının rallisine öncülük etmişti. Sorout’un grafiği de şimdi Bitcoin’in bu direnci kırmasına yardım edebilir. Bu gerçekleşirse BTC önümüzdeki günlerde 10,100 dolar seviyesini geçebilir.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

BTC de iyice boğa

Bu arada Bitcoin teknik ve temel verileri de güçlü olduğunu gösteriyor. BTC yakında kilit bir düşüş trendini kırabilir. Aşağıda grafik bu direnci gösteriyor.

Bitcoin Ethereum'un yükselişinden aldığı destek ile önündeki kritik direnci kırabilir. Bu kritik direnç 10,000 dolar civarında. Daha önce de Şubat 2020’de ETH’nin rallisi BTC’ye öncülük etmişti.

Kaynak

Etiketler: