BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analistler uyarıyor: Bitcoin sert fiyat hareketine hazırlanıyor

Analistler uyarıyor: Bitcoin sert fiyat hareketine hazırlanıyor

Analistler uyarıyor: Bitcoin sert fiyat hareketine hazırlanıyor
0

Uzun zamandır bir aralıkta işlem görünce Bitcoin sert fiyat hareketine mi hazırlanıyor sorusu ile karşılaşıyoruz. Epey bir süredir, Bitcoin fiyatı 8.000 doların üzerinde işlem görüyor. Ancak çoğu defa 10 bin doların üzerinde tutunamadı.


Bir dizi yüksek düşük seviyelerde güçlü alım sürecinin devam ettiğini görüyoruz. Ancak kripto para birimi, kritik direnci kırmak için ihtiyaç duyduğu ivmeyi kazanamadı.

Alıcıların ve satıcıların fiyatı bir noktaya getirmek için yapmış olduğu hareket Bitcoin‘i bir karar noktasına getirdi. Çoğu kripto traderı herhangi bir hamle yönünde fikir ayrılığına düşmüş olsa da, en iyi traderlar büyük bir hareketin geldiğini kabul ediyorlar.

Bitcoin sert fiyat hareketine hazırlanırken üç yıllık kripto para birimi fiyat işlemini hatırlamak

Yaklaşık üç yıllık bir ayı piyasasının ardından, kripto para birimleri yakında patlamaya hazır olabilir. Ancak lansman başarısızlığı felakete yol açabilir.

koinmedya_brave

2017’nin sonlarında, Bitcoin fiyatı mevcut rekor seviye olan 20.000 $’a yükseldi ve o zamandan beri güçlü bir düşüş trendi çizgisinin zirvesi haline gelen noktaya yeniden ulaşmak için mücadele ediyor. % 80’lik bir düşüşün ardından, kripto para birimi 3.200 dolara düştü. Bu hareketlerin hepsi Bitcoin sert fiyat hareketi olarak isimlendirildi.

Daha sonra 2019’un başlarında bir yükseliş dalgası oluştu ve fiyat  Haziran 2019’da 14.000 dolara çıktı.

2020’nin başlarında, kripto varlıkları % 100’ün üzerinde ralliyi başlattı ve Bitcoin bir kez daha kendini en üst trend çizgisine ulaştırmak için mücadele etti. Salgının ortaya çıkmasıyla birlikte oluşan hava, Kara Perşembe olarak anılan yıkıcı bir sellofe neden oldu. Bitcoin sert fiyat hareketi burada da bitmedi.

Düşüş, Bitcoin fiyatını, logaritmik büyüme eğrisine denk gelen trend çizgisinin altına çekti. Bitcoin, varlığın tüm tarihi boyunca uzun vadeli yükseliş trendini destekleyen günlük çizgisinin altında bir anlığına kırıldı.

Varlık o zamandan beri, kripto piyasasında şimdiye kadar meydana gelen en büyük sarsıntılardan biri olarak kabul edilen çizgiyi geri aldı.

Bitcoin yeni bir hamlenin eşiğinde

Kara Perşembe çıkışından sonra, Bitcoin fiyatı % 150’nin üzerinde toparlandı. Direnci kırmak ve 10.000 doların üzerinde tutunmak için birkaç girişimde bulundu.

Bitcoin sadece önemli psikolojik dirençle uğraşmakla kalmıyor, aynı zamanda varlık yine ayı piyasasında oluşan uzun vadeli üçgenin tepesine dokunuyor.

Bitcoin fiyatı şu anda altı haftadan fazla bir süredir konsolide oluyor. Kripto para piyasası da aynı fikirde: Bitcoin’de büyük bir hareket geliyor.

Çok sayıda kritik destek ve direnç bir kerede birleşiyorsa, ortaya çıkan herhangi bir hareket patlayıcı olacaktır.

Üçgenin patlaması, 2019 rallisine benzer şekilde, BTC başına fiyatı 90 günden biraz fazla bir süre içinde 3.200 dolardan 14.000 dolara iten bir FOMO alımına neden olabilir.

Bununla birlikte, bu durum lider kripto para birimi için felaket de olabilir.

Bitcoin sert fiyat hareketine yönelirken madenciler şu anda kârlı kalmak için mücadele ediyorlar ve Bitcoin’deki derin bir düşüş, kalan en zayıf madencilerin herhangi birinin kitlesel teslim olmasına neden olarak onları yetersiz işletmelere yönlendirebilir. Madencilerin teslim olması, derin bir düzeltmeye yol açan bir panik satış dalgasına neden olabilir.

Yatırımcıların hemfikir olduğu tek şey, kripto para biriminin bir sonraki büyük hamlesine hazırlanmaya dikkat etmenin zamanının geldiğidir.

Kaynak

Etiketler: