BTC : 63453 ₺ ETH : 1649 ₺ XRP : 1.377 ₺ LTC : 303.6 ₺ USDT : 6.862 ₺ XLM : 0.6308 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Analistler Bitcoin’de trend dönüşüne işaret ediyor

Analistler Bitcoin’de trend dönüşüne işaret ediyor

Analistler Bitcoin’de trend dönüşüne işaret ediyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin’de trend dönüşüne işaret eden analistler artmaya başladı. Acaba düşüş sonlandı ve boğa trendine girdik mi? Bakalım analistler ne söylüyor.


Bitcoin’de trend dönüşüne girildi mi?

Bir grup analist BTC’de öngörülerini değiştirerek boğa trendine geçildiğini belirtti. Venture Coinist’den Luke Martin geçmiş dönemi başlangıç kabul edersek BTC’nin son çöküşü aslında CME Bitcoin vadeli kontratlarının bitişiyle ilgili olduğunu belirtti. Doğal olarak takdir edersiniz ki vadesi dolmuş çok sayıda kontratın kısa sürede nakde dönmesiyle BTC satış baskısı yedi ve fiyatlar düştü. Fakat şu an BTC trend dönüşüne ve sıçrama yapmaya hazır.

İlgili:Onur Göksungur: BTC’nin durumu ve Bitcoin halving öncesi düşüş hedefleri

Bununla birlikte Martin Bitcoin 7,800 doların üzerinde kalamazsa bu tezin geçersiz olacağını dile getirdi.

koinmedya_brave

Kripto topluluğunda Bitcoin grafikleriyle tanınan PlanB de olumlu Bitcoin’de trend dönüşüne işaret ederek olumlu görüşler ortaya koydu. PlanB fiyat değişimi ve trendler üzerine yaptığı fraktal analizinde Bitcoin’in yeni bir ralli hazırlığında olduğunu belirtti. PlanB tvitinde trendle ilgili önemli ipuçları verdi.

‘Yeni fraktalda Bitcoin trendi için renk değişimlerine bakarak ay, boğa veya nötr piyasayı anlayabiliriz. Dikkat ederseniz mavinin nasıl yeşil,turuncu ve kırmızı renklere dönüştüğünü görebilirsiniz. Şu anda da turuncu / kırmızı fazına geçmek üzereyiz. (şu an olmayacak gibi görünse de uçuşa hazırız.) Yeşilden turuncuya geçilen 3 durumun hepsinde boğa trendine girdik. Turuncu tekrar yeşil / maviye dönerse ayı trendine geçeriz.’

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1177977282285244416

Fakat tüm analistler boğa trendinde olduğumuzu düşünmüyor. Josh Rager de geçen hafta boyunca volatil aşağı trendle tarihi fiyat hareketlerini karşılaştırdı. Rager daha fazla aşağı düşüş bekliyor. 2013’teki büyük düşüş  %75 olmuştu ama son düşüteki oran % 42’de kaldı. Rager şu ifadelere yer verdi:

koinmedya_brave

‘Bitcon 2013 ve 2019 karşılaştırmalarına bakalım:

2013: Bitcoin % 1600 yükselerek tüm zamanların en yükseğini yaptığı boğa trendinden önce 89 gün içersinde % 75 geri çekilmişti.

2019: Bitcoin şu an 91 gün içersinde % 42 geri çekildi.

Fiyatlar bir süre daha düşebilir fakat düşüşten sonra boğa trendine geçeceğiz.’

Bitcoin'de trend dönüşüne Analistler Bitcoin'de trend dönüşüne işaret ediyor

Evet sevgili okuyucularım. Analistlerin genel düşüncelerini toparlayacak olursak Bitcoin’de trend dönüşüne geçmek üzereyiz ama bir miktar geri çekilmeden sonra bu gerçekleşebilir. Yatırımlarınıza en iyi şekilde karar vermeniz dileğiyle esen kalın.

İlgili:Panik yok! Bitcoin önce yeni dip sonra yeni zirve yapacak!

Kaynak

Etiketler: