BTC : 78878 ₺ ETH : 2740 ₺ XRP : 2.176 ₺ LTC : 409.2 ₺ USDT : 6.968 ₺ XLM : 0.7427 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analistler ısrarcı: Bitcoin sert fiyat hareketi kapıda!

Analistler ısrarcı: Bitcoin sert fiyat hareketi kapıda!

Analistler ısrarcı: Bitcoin sert fiyat hareketi kapıda!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin fiyatları uzun süredir istikrarlı devam ediyor ve 9,200 bandında dalgalanıyor. Bazı analistlere göre Bitcoin sert fiyat hareketi kapıda!


Bitcoin sert fiyat hareketi kapıda!

Temmuz ayı başında Skew tarafından Bitcoin volatilitesi hakkında hazırlana rapor, Bitcoin volatilitesinin ne kadar düştüğünü ortaya seriyor. Uzun süredir istikrarlı bir seyir izleyen fiyatlarda ciddi bir dalgalanma bekleniyor. Skew’in aşağıdaki analizinde volatilitenin %50 bandının altına düştüğü dönemin ardından fiyatlarda yüksek dalgalanmalar gözleniyor.

Bitcoin volatilitesiBitcoin’de fiyat dalgalanmalarının artacağını gösteren diğer bir teknik gösterge Bollinger Bandları (BB) genişliği. BB aralığının alt ve üst sınırları birbirine yakınlaştığında yani BB sıkıştığında Bitcoin fiyatlarından sert hareketlilik başlıyor (yukarı ya da aşağı yönde).

Aşağıdaki grafikte BB’nin sıkıştığı dönemleri görüyoruz.

koinmedya_brave

Bitcoin sert fiyat hareketi Analistler ısrarcı: Bitcoin sert fiyat hareketi kapıda!

Bitcoin’deki sert fiyat dalgalanmalarının diğer bir habercisi olarak düşen Bitcoin işlem hacmini gösterebilir. İşlem hacmindeki düşüş beraberinde düşük volatiliteyi getirse de ertelenmiş alım ya da satım kararlarının da habercisi olabilir.

Bitcoin sert fiyat hareketi göstergesi olarak RSI değerlerindeki değişimi de gösterebiliriz. RSI değerlerinde azalan üçgen formu dikkat çekiyor. Bu formun ardından geçmiş dönemlerde ciddi fiyat hareketlilikleri gözlenmişti.

Bitcoin fiyatlarındaki aşırı dalgalanma altcoin fiyatları üzerinde de önemli sonuçlar doğuracaktır. Eğer BTC/USD paritesinde ciddi bir düzeltme yaşanırsa altcoinlere daha şiddetli yansımasını görebiliriz. Özellikle son günlerde zayıf performans gösteren altcoinler, önemli destek hatlarını kaybedebilir. Örneğin Ripple’ın XRP’si 15 cent’in altına, Ethereum da 200 doların altına gerileyebilir.

koinmedya_brave

Bitcoin için 9 bin dolarlık destek hattı psikoloji bir güven sınırı oluşturuyor. Bu hattın kırılmasının ardından ilk destek seviyesi 100 dönemlik hareketli ortalama seviyesine denk gelen 8,800 dolarda oluşuyor. Sonraki destek seviyesi ise 200 MA (8,450 dolar).

Kaynak