BTC : 86918 ₺ ETH : 3173 ₺ XRP : 2.18 ₺ LTC : 421.5 ₺ USDT : 7.355 ₺ XLM : 0.7664 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ampleforth ortaklığı haberi LINK coine prim kazandırdı: %11 artış

Ampleforth ortaklığı haberi LINK coine prim kazandırdı: %11 artış

Ampleforth ortaklığı haberi LINK coine prim kazandırdı: %11 artış
0
huobi_koinmedya

Ampleforth ortaklığı haberi LINK coinin yükselmesine sebep oldu. Kripto para son 24 saatte yüzde 11 artış kaydetti. Ampleforth ekibi, Chainlink ile entegrasyonunu tamamlandığını duyurmuştu.


Ampleforth ortaklığı haberi LINK fiyatına pump yaptırdı

Ampleforth, satın alma gücünü algoritmik olarak korumaya çalışan “sentetik bir emtia” olarak da adlandırılabilir. Bitcoin gibi sabit bir arza sahip değil. Bunun yerine Ampleforth protokolü, “fiyat bilgilerinin arza yayılmasını sağlayarak, otomatik ve orantılı olarak, her bir kullanıcının ortalama fiyata cevaben sahip olduğu tokenlerin miktarını artırır veya azaltır”.

Bu da şu anlama geliyor. Ampleforth protokolü AMPL token ve Consumer Price Index (CPI – Tüketici Fiyat Endeksi) verileri için gerçek zamanlı fiyat bilgilerine ihtiyaç duyuyor.

İlgili – ChainLink Binance ile ortaklık anlaşması imzaladı

koinmedya_brave

Chainlink ile entegrasyon sonucu Ampleforth “günlük AMPL/USD hacim ağırlıklı ortalama fiyat (VWAP)” elde edecek. Chainlink’in merkezsiz oracle ağı aracılığıyla üç kripto piyasası veri sağlayıcıları (CryptoCompare, BraveNewCoin ve Kaiko) üzerinden.

Bu üç kripto piyasası veri sağlayıcılarından bilgi akışı üç bağımsız düğüm işletmecisi tarafından toplamda dokuz farklı fiyat veri kaynağından gelecek.

Chainlink ayrıca Ekonomik Analiz Bürosu’nun Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) ölçümlerinin de anlık CPI oranları olarak sağlayacak.

Ampleforth protokolü iki oracle kullanıyor: “Market Oracle, hacim ağırlıklı fiyat hakkında bilgi alır. CPI Oracle mevcut fiyatı hedefliyor, enflasyonu da 2019 ABD dolarına ayarladı. Birlikte bu iki harici bilgi parçası, her rebase döneminde arz ayarlarının büyüklüğünü belirliyor.”

koinmedya_brave

Ampleforth’un blog yayınında paylaşılan bir şema, Ampleforth yapısında Chainlink’in nerede olduğunu gösteriyor.

Ampleforth ortaklığı haberi LINK coinin yükselmesine sebep oldu. Kripto para son 24 saatte yüzde 11 artış kaydetti. Ampleforth ekini, Chainlink ile entegrasyonunu tamamlandığını duyurmuştu.

Ampleforth yapısı

İlgili – Ethereum kurucusu Buterin’e göre kripto paraların önündeki 5 büyük engel

Bu da şu anlama geliyor. Chainlik veri akışı, Ampleforth veri sağlayıcıları ile birlikte kullanılacak.

Bu haberin duyurulmasından kısa süre sonra CryptoCompare’in verilerine göre, LINK’in fiyatı yükselişe geçti. LINK coin son 24 saatte yüzde 11.44 artış ile 2.269 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Etiketler: