BTC : 19.57 ₺ ETH : 81398 ₺ XRP : 67.39 ₺ LTC : 0.00654 ₺ USDT : 44.36 ₺ XLM : 525.3 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Amerikan Senatosu Kripto Paralarla İlgili Yeni Düzenlemeyi Konuşuyor

Amerikan Senatosu Kripto Paralarla İlgili Yeni Düzenlemeyi Konuşuyor

Amerikan Senatosu Kripto Paralarla İlgili Yeni Düzenlemeyi Konuşuyor
0

Salı günü, ABD Senatosu “Sanal Para Birimleri: ABD Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonunun Gözetim Rolü ve ABD Ticaret Vadelileri Ticaret Komisyonu” başlıklı bir tartışma yaptı.

Düzenleyiciler ve yetkililer, yatırımcı topluluğu tarafından henüz tanınmayan ve riskli olan kripto para birimleri için yeni düzenlemeler koyması gerekebileceği sonucuna vardılar. Bitcoin ve diğer sanal para birimleri, fiyatlarında artış ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC) ‘nın ilgisini çeken şüpheli yatırım dolandırıcılığı nedeniyle, son haftalarda yüksek ilgi görüyor. ABD finansal piyasalarını denetleyen ana kurumlardan. SEC başkanı Jay Clayton kripto döviz ticareti yapmakta olan “borsalar” olarak faaliyet gösteren bazı çevrimiçi platformların bazılarının aldatmacalı işlemler yapmış olabileceğini söyledi. Clayton, duruşmada

“İnsanların Kripto para ticaretinin hisse senedi piyasalarıyla aynı korumaya sahip olduğunu düşündüklerini görmekten memnun değilim” dedi.

Kripto Para Gündemin Ön Sıralarında

Ve kripto para ticaret platformlarının daha fazla federal denetiminin gerekli olup olmadığını belirlemek için Kongre ve diğer düzenleyicilerle işbirliği yapmayı teklif etti. Yetkili ayrıca, sanal bir para birimi çalınması veya platformun saldırıya uğraması durumunda. Düzenleyicilerin hiçbir şekilde hareket etme imkanına sahip olmadıkları konusunda uyarıda bulundu.

“Başkan Giancarlo ve ben son zamanlarda belirttiğimiz gibi, federal ve eyalet meslektaşlarımızla birlikte, Kripto para ticaret platformları ile ilgili federal düzenleme gerekli veya uygun olup olmadığını netleştirecek. Kongre ile araştırmaya açık olduk. Ayrıca, bu alana netlik ve adalet getirmek için düzenleme politikası çabalarını destekliyoruz “dedi.

FBI, geçtiğimiz günlerde, CFTC acentelerine terörün finansmanı ve Kuzey Kore gibi ülkelerin tarafından yaptırımdan kaçınmak. Bu yönde muhtemel riskleri tespit etmek için kripto para vadeli işlemlerdeki ve spot pazarlardaki işlemleri analiz etmek için destek verdiğini söyledi, diyor Giancarlo.

koinmedya_brave

Bu gözetim, bitcoin’in son zamanlarda değer düşüşünü açıklayabilir.

“Kötü kullanımın arkasından iz sürecektik, bence siz bunu fiyat yansıması olarak görüyorsunuz ve bu önemli bir adım.”

Yetkililerden Kripto Para İle İlgili Açıklamalar

Bu yetki yokluğu CFTC Başkanı J. Christopher Giancarlo tarafından “boşluk” olarak tanımlanmıştır. Clayton, ICO‘larla ilgili olarak incelediği her ICO’nun bir güvenlik uygulaması olduğunu söyledi. Bununla birlikte hiçbirinin SEC ile teklifinin niteliğinde olmadığını belirtti.

“Menkul kıymet teklifleri olan ICO’ları, bizim menkul kıymet tekliflerini düzenlediğimiz gibi düzenlemeliyiz, hikayenin sonu” dedi.

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın genel müdürü Agustin Carstens açıklama yaptı. Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin, hükümetlerin ve merkez bankalarının desteklediği para birimlerinin “temel ders kitabı tanımlarına” uymadığını söyledi. Kripto pazarının “bir balon, bir Ponzi planı ve çevresel bir felaketin bileşimi haline geldiğini” ve bu davanın “politika müdahalesi” grektirdiğini söylemeye devam etti.

SEC ve CFTC, son birkaç hafta içinde yatırımcıları aldatmış olan şirketlerin üzerine gittiler. Giancarlo, “Geçen hafta üç eyleme imza attık ve üstesinden gelmek için daha yapılacak çok şey var” dedi.

Görünen o ki Kripto dünyasındaki dolandırıcıları caydırmak amacıyla tedbirler alınacak. Ve finansal istikrara yönelik olası tehditleri ortadan kaldırmak için gittikçe daha fazla düzenlemeye yapılacak.

Etiketler: