BTC : 80028 ₺ ETH : 1.72 ₺ XRP : 43.73 ₺ LTC : 7.728 ₺ USDT : 326.2 ₺ XLM : 0.2223 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Amazon Bitcoin İçin En Büyük Tehdittir

Amazon Bitcoin İçin En Büyük Tehdittir

Amazon Bitcoin İçin En Büyük Tehdittir
0

Geçtiğimiz yıl , Bitcoin’deki yükseliş daha fazla insanın sektöre girmesine neden oldu. Gençler harçlık ve bursalarıyla yatırım yaptılar. Bazı aileler evlerini ipotek ettirdi. Hatta bazı milyarder, tüm varlıkların % 10’unu kripto para  yatırın şeklinde önerilerde bulundular. Asıl konumuz  ise Amazon Bitcoin için neden önemli, bunu ele alacağız.

Amazon Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar İçin Neden Önemli

 

Amazon geçtiğimiz yıl 94 milyar dolarlık satış yaptı, dile kolay Amerikadaki internet satışlarının neredeyse yarısı burda yapılıyor. Dünya genelinde büyük operasyonlar yönetiyor. Geniş bir ödeme yelpazesine sahip fakat Bitcoin ve diğer kripto paraları henüz kabul etmiyor.

koinmedya_brave

Amazon İnternet perakende satışının tartışmasız lideri, dolayısıyla kripto para konusundaki yaklaşımı hayati derecede önemli. Kabul edilen herhangi bir kripto para, yatırımcıların ve tüketicinin, büyük büyük ölçekli desteğini alır.

Peki Amazon kripto para ve bitcoine neden mesafeli?

Önündeki Engeller

Amazon’un kripto para birimlerinden ve bitcoinden uzak durmasının en önemli nedenlerinden biri şüphesiz işlem hızlarıdır. En önemli kripto paralara ve ödeme sağlayıcılara bakın.

Saniyede kaç işlem yapıyorlar.

Amazon Bitcoin

*Bitcoin : 7 

*Etherum :20

*Ripple: 1,500

*PayPal: 193

*Bitcoin Cash: 60

*Litecoin: 56

*Dash: 48

 

 

Amazon, geçen yıl birincil satışlarda saniyede 600 işlem gerçekleştirdi. Trafiklerinin sadece bir kısmı bile kripto para ile ödeme ödeme kabul etseydi sizce ne olurdu? Müşterilerin dakikalarca, belkide saatlerce beklemelerine neden olurdu.

İşlemlerin yavaş olması, Amazon’un gelecekte kripto paraları kabul etmeyeceği anlamına gelmez. Teknoloji devi yenilikçi ölçekleme çözümlerine yabancı değil ve oldukça da açık. Bitcoin ve etherum şu anda Amazon’un taleplerini karşılamak için çok yavaş.  Ripple olarak bilinen alternatif bir kripto para birimi, saniyede 1500 işlem kadar yüksek hızları test etmiştir .

Amazon Kripto Para Üretmeyi Düşünüyor mu?

Amazon bu zamana kadar kripto para üretmeyle ilgili resmi bir açıklama yapmadı fakat bu alanı göz ardı etmediğini gösteren bir kaç adım attı. Bazı domainleri satın aldı

 

amzon bitcoin için tehdittir
Amazon Bitcoin ilişkisini açıklamaya yetmez, ama bir ipucu verebilir (31 Ekim)

amazonethereum.com , amazoncryptocurrency.com ve amazoncryptocurrencies.com  gibi domainleri satınaldı.Bu hareket basit bir adım olarak görülebilir. Ancak bize ne düşündüğü konusunda da ip ucu veriyor.

Bitcoin ile amazon hediye kartları satan alma gibi bazı işlemler vardı tabi bu yeterli değil.

Son olarak Amazon’un temel ilkelerinden biri ‘Müşteri Talepleri”dir. Müşteriler bir kripto para birimini ödeme yöntemi olarak talep ederlerse, Amazon bu talebi karşılamayı tercih ediyor.

Peki Seçenekler Neler

Bitcoin’in şu andaki saltanatını tehlikeye sokabilecek birkaç  seçenek var

1. Amazon kripto parayı asla kabul etmeyebilir.

Kripto paranın yatırımdan bir paraya dönüşmesi için, tüketiciler, işletmeler tarafından yaygın bir şekilde benimsenmesi gerekiyor. Amazon’un bu sektörün dışında  kalmayacağını tahmin ediyoruz, ancak bitcoin dünyanın en büyük online perakendecisi tarafından kabul görmezse ”para ” olarak görülmesi zaman alır. Bu Bitcoini öldürmez, ancak potansiyelini yavaşlatır.

2. Amazon Bitcoin dışında bir kripto para ile çalışabilir.

Bitcoin’in Amazon’un ihtiyaç duyduğu işlem hızlarına ayak uyduramadığını biliyoruz. Ripple 1000+ TPS ile potansiyel bir rakiptir. Bu senaryo, en popüler kripto para birimi olarak bitcoin’in saltanatını tehlikeye atabilir. Visa ile kurgusal bir anlaşma yapan Monaco’nun (kripto para) değeri neredeyse % 700 arttı. Amazon ile yapılan herhangi bir anlaşma, o kripto parayı yukarı doğru roketler. Amazon bu rotayı tercih ederse muhtemelen bitcoin tamamen ölmez, ama tahtı kaybeder.

3. Amazon kendi kripto parasını üretebilir

Amazon, büyük bir oyuncu ve bir geliştirici ordusuna sahip, iddalı olmayı seven bir yapısıda var. Amazon kripto para pazarında bir potansiyel görürse, sektöre girecek her türlü kaynağa sahip olduğunu unutmamamak gerekir.

Telegram gibi bir sohbet uygulaması sektöre girdi ve şu anda 1.7 milyar dolar değerinde bir fon topladı. Facebook kripto para hazırlığında, ülkelere ait merkez bankaları harıl harıl bunun üzerinde çalışıyor. Bu Amazonun dikkatinden kaçmıyordur.

Amazon kendi kripto parasını üretmesi , Amazon Servisinden bulunan  Twitch’e ve Audible’a kadar birçok ürünün kullanımını yaygınlaştırabilir ve tüketicilerin Amazon ekosistemindeki fonları kolaylıkla transfer etmelerine izin verebilir. AmazonCoin ile yapılan alışverişlerde % 5 veya% 10 indirim sunarak diğer kripto paralardan daha çabuk benimsemesine neden olabilir. On binlerce yüksek maaş alan geliştiriciye sahip olan AmazonCoin‘in teknik olarak ölçeklenme sorunuda olmayacaktır. Bu, bitcoin için en tehlikeli senaryodur

Amazon bu alandaki sessizliğini korusada, aldığı karar sektörü domino etme gücüne sahiptir. Şayet kripto para üretmeye karar verirse bunun diğer paralar üzerinde dramatik etkileri olacaktır