BTC : 65360 ₺ ETH : 1623 ₺ XRP : 1.375 ₺ LTC : 317.1 ₺ USDT : 6.8 ₺ XLM : 0.5329 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Altın ve Bitcoin aynı anda 1000 dolara düşer mi?

Altın ve Bitcoin aynı anda 1000 dolara düşer mi?

Altın ve Bitcoin aynı anda 1000 dolara düşer mi?
0
huobi_koinmedya

Altın ve Bitcoin aynı anda 1000 dolara düşer mi? Bir analiste göre böyle bir durum mevcut koşullarda olabilecek bir şey.


Altın ve Bitcoin aynı anda 1000 dolara düşer mi?

Dünya genelindeki ekonomilerde çöküşler görülüyor. Resesyon da artık kapıda. Bu durumda lider kripto para Bitcoin için 1,000 dolar seviyesi artık ihtimal dışı görülmemeye başlandı.

Bir analist ise BTC ve altının düşüşte bir biri ile yarıştığını söylüyor. Ona göre değerli metal için 1,400 doların altında destek olabilir.

Bu hafta başında (16 Mart) Peter Brandt, değerli metalin fiyatı ile ilgili bir duruma dikkat çekiyor. Brandt, altının daha fazla düşerek 1,350 doları korumayabileceği konusunda uyarıyor. Ona göre Altın (XAU) 1,000 dolar ya da üç haneli değerlere kadar gerileyebilir.

koinmedya_brave

İlgili – Genesis Mining: Ekonomik kriz derinleşirse Bitcoin yeni altın gibi parlar

Peter Brandt (@PeterLBrandt): “1400 doların altında Altın fiyatı için destek olması gerekiyor. Eğer fiyat 1300 doların altına düşerse, o zaman 1,050 doları görebiliriz.”

Brandt daha fazla yatırımcıları uyararak Bitcoin’in de 1,000 dolara düşebileceğini söyledi. Ona göre BTC’yi kurtaracak bir mucize durum olmadığı sürece bu yaşanacak.

koinmedya_brave

Peki, bu ne zaman yaşanır? Brandt bu konuda bir şey söylemiyor. Ancak buna ek olarak bir Tether yorumu da var ve şöyle: “Tether, sahte bir fiat para biriminden başka bir şey değildir.”

İlgili – Altın ve Bitcoin Corona krizinde aynı tepkileri verdi

Peter Brandt’in tweetine yapılan yorumlar

Altın ve Bitcoin aynı anda 1000 dolara düşer mi? Bir analiste göre böyle bir durum mevcut koşullarda olabilecek bir şey.

Altının düşmesi üzerine bir kullanıcı haklı olarak şöyle bir soru soruyor: “Peki, altın niye düşüyor?” Çünkü böyle kriz durumlarında altının güvenli bir liman olarak ilgi görmesi gerekiyordu. Aynı beklenti Bitcoin’de de vardı ama şimdi Altın ve Bitcoin aynı düşüş trendinde görünüyor.

Bir kullanıcı ise düşen altın fiyatı için şu yorumda bulunuyor: “Bu Altın değil. Bu “altın” ismine sahip olan bir kağıt türevi. Bu yüzden satıyorlar çünkü altın değil.”

Kaynak

Etiketler: