BTC : 82116 ₺ ETH : 1.866 ₺ XRP : 46.21 ₺ LTC : 7.69 ₺ USDT : 350.6 ₺ XLM : 0.2439 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Altın cazibesini Bitcoin ve hisse senetlerine mi kaptırıyor?

Altın cazibesini Bitcoin ve hisse senetlerine mi kaptırıyor?

Altın cazibesini Bitcoin ve hisse senetlerine mi kaptırıyor?
0

Altın cazibesini Bitcoin ve hisse senetlerine mi kaptırıyor? Altın taraftarı ve Bitcoin karşıtı Peter Schiff’in açıklamaları bu yönde bir gidişata işaret ediyor.


Altın cazibesini Bitcoin ve hisse senetlerine mi kaptırıyor?

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, yakın zamanda CNBC’e yönelik eleştirilerini dile getirdi. Çünkü söz konusu kanal yatırım yapılabilecek varlıklar listesinde altına yer vermezken, Bitcoin’i de öne çıkardı. Schiff de şu an finansal balon ve anormal kazançların olduğu bir dönemden geçtiğimizi iddia ediyor.

Peter Schiff, altın taraftarı olmakla biliniyor. Ayrıca sürekli Bitcoin eleştirileri ile dikkat çekiyor. Bu sefer de eleştiri oklarının hedefine CNBC’yi koydu. Özellikle de düşük getirisinden dolayı altını yatırım yapılabilir varlıklar arasında göstermemesinden sonra. Sebep ise diğer varlıklara göre getirisinin düşük olması.

Citi Banks yakın zamanda ons altının yüzde 25’lik yükseliş ile 1600 dolardan 2000 dolara çıkacağını öngörmüştü.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin altın ve petrol birlikte yükseliyor

Schiff tweetinde şöyle diyor: “CNBC sunucusu Citi’nin 12-24 ay zarfında altının 2,000 dolar olacağı yönündeki haberini görmezden geliyor. İki yıl içinde yüzde 25 kazanç onlar için çok düşük geliyor. Bir de 2 yıllık Hazine getirilerine bakın yüzde 1.4 ve S&P de yüzde 1.7. İşte CNBC için yeni bir düşük değer.”

Bu arada S&P 500’ün yüzde 1.7 getirisi çok abartılmış bir veri. Ycharts’ın verilerine göre S&P 500’ün uzun vadeli 2 yıllık getirisi yüzde 12.27.

Dahası 2019 yılı üçüncü çeyreğinin gerileri hisse senetlerini tüm zamanların en yüksek değerine taşıdı. Yani şu getiriler ortalamanın çok üzerinde.

Altın cazibesini Bitcoin ve hisse senetlerine mi kaptırıyor? Altın taraftarı ve Bitcoin karşıtı Peter Schiff’in açıklamaları bu yönde bir gidişata işaret ediyor.

Bunlara ilave olarak altın ile Bitcoin arasında kıyaslama yaparsak, BTC altından çok daha yüksek getirilere sahip. Hem de volatilitesine rağmen.

İlgili – Bitcoin ne kadar kârlı?

Son 10 yıl ve yıllık artışlar

Geçtiğimiz 10 yılda altın yüzde 50 yükseldi. 2020 yılının başlamasından bu yana ise yüzde 8.7 artış sağladı. Altının tüm zamanların en yüksek değeri ise 1920 dolar civarında.

Bu arada Bitcoin 2008’deki başlangıcından bu yana inanılmazdı. BTC fiyatının 1 dolardan başlayarak geçtiğimiz 10 yıldaki artışı yüzde 9500 civarında. Yıllık getirisi ise yüzde 46.

Altın cazibesini Bitcoin ve hisse senetlerine mi kaptırıyor? Altın taraftarı ve Bitcoin karşıtı Peter Schiff’in açıklamaları bu yönde bir gidişata işaret ediyor. Altın ve S&P 500’ün kıyaslanması

Kaynak

Etiketler: