BTC : 82929 ₺ ETH : 2819 ₺ XRP : 1.87 ₺ LTC : 355.8 ₺ USDT : 7.632 ₺ XLM : 0.5872 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Altcoinler yakında Bitcoin’den daha iyi getiri sunabilir

Altcoinler yakında Bitcoin’den daha iyi getiri sunabilir

Altcoinler yakında Bitcoin’den daha iyi getiri sunabilir
0

Altcoinler yakında Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye başlayabilir. Bir analist ETH/BTC grafiğindeki fraktala dikkat çekerken, Ethereum’un yakında Bitcoin karşısında değer kazanabileceğini kaydetti. Bu da bir altcoin sezonunu başlatabilir.


Altcoinler yakında Bitcoin’den daha iyi getiri sunabilir

2019 yılı boyunca Ethereum, Ripple ve diğer altcoinler büyük ölçüde Bitcoin’in altında performans sergiledi. Chainlink ya da Binance Coin gibi birkaçı ise zaman zaman BTC’den kopuşlar yaşadılar.

Ancak ETH/BTC fiyat grafiğindeki çok kesin görünen bir fraktala göre, Ethereum yakından Bitcoin karşısında bağlarını koparabilir. Bununla da altcoinlere de oldukları yerden kırılma yaparak tam teşekküllü altcoin sezonu başlatmalarına yardımcı olabilir.

Altcoinler yakında Bitcoin'den daha iyi performans göstermeye başlayabilir. Bir analist ETH/BTC grafiğindeki fraktala dikkat çekerken, Ethereum’un yakında Bitcoin karşısında değer kazanabileceğini kaydetti. Bu da bir altcoin sezonunu başlatabilir.

koinmedya_brave

2019 yılı çoğunlukla Bitcoin ile ilgili oldu. Güvenli liman söylemleri, piyasa değerine göre lider kripto parayı yüzde 350 yükseliş ile 14,000 dolara kadar taşıdı. Bu zirvesinde BTC tüm zamanların en yüksek değerinin (ATH) yüzde 70’i kadar yükselebilmişti.

İlgili – Ölen altcoin sayısı giderek artıyor

Bitcoin’in ATH gördüğü dönemde piyasa değerine göre ikinci olan kripto para Ethereum da 1,400 dolar ile zirve yapmıştı. Buna rağmen 2019 yılı boyunca bu zirvenin ancak yüzde 25’ini geri alabildi.

Yakında ise bu durum değişebilir. Çünkü çok iyi bilinen bir analist tarafından paylaşılan fraktala göre, ETH/BTC işlem paritesi fiyat grafiği bir formasyonun işaretini veriyor. Daha önce benzer fraktal yaşandığında Ethereum ilk alt sezonunu yaşamıştı. Altcoinler de Bitcoin karşısında değer olarak patlama kaydetmişti.

Nunya Bizniz (@Pladizow) tweetinde paylaştığı grafikte ETH/BTC fraktalına dikkat çekiyor.

Analistin paylaştığı grafikte, birbirine benzer iki formasyon var. Daha küçük olanda yedi dalga işaretlenmiş. Yedinci dalgadan sonra ise zirveye giden yol başlamış. Altı mavi ile çizili daha büyük formasyonda ise şimdiye kadar altı dalga tamamlandı. Eğer formasyon kendini tekrar ederse ETH fiyatı buradan yeni bir zirveye doğru fırlayabilir.

İlgili – Ethereum temel verileri güçleniyor – Fiyat neden tepki vermiyor?

ETH/BTC paritesi şu an altıncı dalgayı tamamladı ve bu da Bitcoin karşısında güçlü bir yükseliş olabileceği anlamına geliyor. Bununla da şimdiye kadarki kayıpları da telafi eder.

En son böyle bir şey olduğunda Ethereum altcoin piyasasının geri kalanını da arkasından çekmişti. Buna da altcoin sezonu denmişti ki altcoinler sonuç olarak Bitcoin’den daha iyi performans sergilemeye başlamıştı.

Kaynak

Etiketler: