BTC : 87094 ₺ ETH : 3241 ₺ XRP : 2.226 ₺ LTC : 420.8 ₺ USDT : 7.382 ₺ XLM : 0.7778 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Altcoinler uyanıyor: En büyük fırsat hangi coinlerde?

Altcoinler uyanıyor: En büyük fırsat hangi coinlerde?

Altcoinler uyanıyor: En büyük fırsat hangi coinlerde?
0
huobi_koinmedya

Temmuz ayının ilk haftasından itibaren altcoinlerde bir canlılık var. Şimdilik altcoin sezonu başladı ilanında bulunmak için erken ama altcoinler uyanıyor.


Altcoinler uyanıyor: En büyük fırsat hangi coinlerde?

Chainlink, Crypto.com, Doge, Cardano, DeFİ tokenları ve bir grup kripto paranın öncülüğü ile altcoinlerde kısmi bir canlanma yaşanıyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin hariç toplam kripto para piyasalarının toplam değerindeki değişimi görüyoruz.

Altcoinler uyanıyor

Toplam altcoin piyasası değeri 97.5 milyar dolar değerinde ve 100 milyar dolarlık direnç seviyesine ulaştı. Bu sayede altcoinler son 5 ayın en yüksek değerini gördü. Yukarıdaki grafikte altcoin piyasasının özellikle Temmuz ayından itibaren yükselişe geçtiği dikkat çekiyor.

koinmedya_brave

Toplam altcoin piyasası 14 Şubat tarihinde 113 milyar doları görerek 2020’nin rekorunu kırdı. Altcoinler Ocak 2018’de 420 milyar doları geçerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

Son bir hafta içerisinde altcoinlerde değer artışı şu şekilde gerçekleşti: Ethereum (ETH) %7, XRP  %16, Crypto.com Coin (CRO) %16, Cardano (ADA) %34, Chainlink (LINK)  %30, Stellar (XLM) %39, VeChain (VET) %101 ve Dogecoin (DOGE) %79.

2017 yılına kıyasla Bitcoin ve altcoinlerin bilinirliliği daha yüksek. Ayrıca alımı daha kolay. Kredi kartı, kripto para ATM’leri, ve birçok platform üzerinden kripto para alımı kolayca gerçekleştiriliyor. 2017 yılından farklı olarak kripto para piyasalarında son dönemde ciddi talep gören Tether gibi stabil coinler ve türev ürünler var. Yani kripto para piyasalarının alt yapısı 2017 yılından çok daha iyi. Yeni bir altcoin sezonu yaşanırsa piyasa bu sefer üstesinden gelebilir.

Günümüzde yatırımcılarına ciddi fırsatlar sunan yeni kripto para projeleri var. DeFi (merkeziyetsiz finans) platformlarının tokenları son dönemde ciddi talep görüyor. Ayrıca Chainlink, Crypto.com ve Tezos gibi yeni nesil kripto paralar reel ekonomide farklı sorunlar çözüm getiriyor ve reel üretim yapan işletmelerce talep görüyor. Örneğin Walmart ve Nike tedarik zincirinde VeChain blockchain’inden destek alıyor.

koinmedya_brave

Kaynak