BTC : 82900 ₺ ETH : 2860 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 359.1 ₺ USDT : 7.628 ₺ XLM : 0.5865 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Altcoinler piyasa değeri $100 milyar sınırında

Altcoinler piyasa değeri $100 milyar sınırında

Altcoinler piyasa değeri $100 milyar sınırında
0

Dün Bitcoin 1 saat içerisinde 800 dolardan fazla değer kaybetti ve altcoinler de bu durumdan olumsuz etkilendi. Altcoinler piyasa değeri bugün tekrardan $100 milyarın üstüne çıkabildi.


Altcoinler piyasa değeri $100 milyar sınırında

Bitcoin’de dün (19 Şubat) yaşanan anlık düşüşün ardından altcoinlerde de ciddi fiyat düşüşleri yaşandı. Altcoinler bir ara 100 milyar doların altına geriledi neyse ki gün içerisinde tekrardan 100 milyar doların üstüne çıkabildi.

Altcoinler iyi günde de kötü günde de Bitcoin’i takip ediyor. 2020 yılı içerisinde Bitcoin prim yaptığında altcoinlerin daha hızlı değer kazandığını tersine Bitcoin değer kaybettiğinde de altcoinlerin daha fazla değer kaybettiğini görüyoruz. Kısaca altcoinlerdeki volatilite Bitcoin’den daha fazla.

Lütfen Bkz: Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte Bitcoin hariç tüm kripto paraların yani altcoinlerin toplam piyasa değerindeki değişimi görüyoruz.

Altcoinler piyasa değeri

Lütfen Bkz: Boğa döneminde Bitcoin ve altcoinler arasında güçlü korelasyon dikkat çekiyor

Spesifik olarak altcoinlere bakacak olursak Ethereum’un hala 250 doların üstünde kalması yatırımcılara güven veriyor. Ancak XRP’nin 30 cent destek seviyesini kaybetmesi, XRP için 25 cent hatta 20 cent senaryosunun canlı kalmasına yol açıyor. Analist Peter Brant ise tweet’inde bu konuya dikkat çekiyor. Brant’in tweet’ini aşağıda görüyoruz.

Brant’in analizine göre XRP, omuz-baş-omuz formasyonunda hareket ediyor. Brant, XRP için 20 cent olasılığının hala masada olduğunu ileri sürüyor.

Kaynak