BTC : 63170 ₺ ETH : 1580 ₺ XRP : 1.228 ₺ LTC : 289.5 ₺ USDT : 6.907 ₺ XLM : 0.4663 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Altcoinler konsolidasyon sürecinde ilerlerken tüm gözler Bitcoin’de

Altcoinler konsolidasyon sürecinde ilerlerken tüm gözler Bitcoin’de

Altcoinler konsolidasyon sürecinde ilerlerken tüm gözler Bitcoin’de
0
huobi_koinmedya

Altcoinler konsolidasyon sürecinde ilerliyor. Kripto piyasaları bugün de konsolide oluyor, Bitcoin mola verdi, LTC güçlü duruyor ve XRP, EOS ile Tezos da geri çekilmeye başladı.


Altcoinler konsolidasyon sürecinde

Son 24 saatte kripto para piyasası konsolidasyon yaşıyor. Önemli kripto paralarda çok az hareket görülürken, Bitcoin’de şu an her hangi bir hareket yönü göstermiyor. Bugün sabah itibariyle kripto paraların toplam piyasa değeri de 285 milyar dolarda kalmaya devam ediyor.

İlgili: Bitcoin tarihi analizlerine göre BTC yılsonu 62,000 doları görebilir

koinmedya_brave

Bitcoin dün 9,250 dolar zirvesini gördü ancak bu seviyede tutunamadı. Son 12 saatte de 3 defa 9,000 dolar seviyesinin altına indi. Her seferinde de toparlanmayı başardı ve şu an 9,150 dolar seviyesinde bulunuyor. BTC için çok zor direnç seviyesi 9,500 dolarda ve yeni destek seviyesi de 8,700 dolarda yer alıyor. Bu tabloda BTC bir süre konsolide edebilir.

Ethereum hala durgundur. Bir düzeltme yaşayarak yeniden 270 doların altına indi. En yakın destek seviyesi 260 dolarda bulunuyor. Bunun altına düşmesi ise ETH için daha fazla kayıp anlamına gelebilir. Daha fazla temel veri olmadan EHT’nin kısa vadede nereye doğru ilerleyeceğini söylemek zordur.

İlgili: Şaşırtan Ethereum 2019 sene sonu fiyat tahmini

Bugün Asya işlem oturumlarında ilk 10’daki altcoinlerde kırmızı renk hâkimdir. Büyük ortaklık haberlerine rağmen, XRP kazançlarını koruyamadı ve yüzde 3 düşüşle 0.43 dolar değerini gördü. Altcoinler zayıf kalmaya devam ettikçe Bitcoin Cash, EOS ve Stellar da benzer oranlarda kaybettiler. Sadece Litecoin ve Binance Coin yeşil görünüyor ve sadece bu ikisi güçlü duruyorlar.

koinmedya_brave

İlgili: 2019/2020 ve 2025 Litecoin fiyat tahmini

İlk 20’deki kripto paraları görüntüsü de karışıktır ve çoğu da bir gün daha yatay seyir izliyor. Ethereum Classic ve Tezos son 24 saatte gerçek hareket kaydeden iki paradır ve bunlar da geri çekilmeye başladılar.

Kripto piyasasının toplam değeri gün içinde değişmeden kalıyor. Dünkü seviyesi olan 284 milyar dolara dönerken, günlük işlem hacmi de 54 milyar dolar oldu. Bu rakam bu hafta önemli ölçüde düşüş gösterdi. Bitcoin de yüzde 57 oranı ile piyasanın hakimi olmaya devam ediyor.

Kaynak