BTC : 82695 ₺ ETH : 2814 ₺ XRP : 2.136 ₺ LTC : 414.6 ₺ USDT : 7.1 ₺ XLM : 0.7595 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Altcoinler ile öğrenci borçları arasında ne tür benzerlik var?

Altcoinler ile öğrenci borçları arasında ne tür benzerlik var?

Altcoinler ile öğrenci borçları arasında ne tür benzerlik var?
0
huobi_koinmedya

Yazı biraz size garip gelebilir. “Altcoinler ile öğrenci borçları ne alaka kardeşim” diyebilirsiniz.
Ancak hemen peşin hükümlü olmayalım. Bakalım altcoinler ile öğrenci borçları yazımız bize ne anlatıyor.


2017 yılında yaşanan kripto hype balonunun sonunda, Ethereum, Litecoin ve Ripple gibi altcoinler ile diğer ismini anamayacağımız altcoinlerin, finansal teknolojide devrim niteliğinde bir atılım yapması bekleniyordu. Gelişmekte olan varlık sınıfı için umutlar gerçekten de son derece yüksekti. Bireysel yatırımcılar bir sonraki Bitcoin’i bulmak umuduyla kripto para piyasasına akın etti.

İlgili haber: Kripto kışı altcoinlere geri mi dönüyor?

Bu günlerde altcoinler o dönemde söz verdikleri faydayı sağlayamıyor. O zamandan beri geri kalanların hepsi, yüzde 90 ve üstü değer kaybı yaşadı. Alternatif kripto varlıkları denilen altcoinleri çevreleyen olumsuzluk profesyonel bir kariyer yatırımcısına yeni bir yol açmış durumda. Yatırımcı şu an binleri mağdur eden altcoinler ile öğrenci borçlarını karşılaştırıyor.

koinmedya_brave

Peter Brandt altcoinler ile öğrenci borçlarını karşılaştırıyor

Her nesil, bir grup insan kümesinin belirli yeni eğilimlere kurban gittiği bir tür zorluk veya acımasızlıktan muzdarip. 2000’lerin başında, terör eylemleri insanlığı değiştirdi. On yıl sonra dünya, resesyona yakalandı ve işleri iyiye doğru gitmesi son derece zorlaştı.

Şimdiye kadar hızlı bir şekilde, öğrenci borcu tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandı. Bu borç ekonominin büyümesinde yaygın sorunlara neden oldu. Hayatın her alanında bir etki bıraktı. İş seçiminden konut seçimine kadar her şey etkilendi. Öğrenciler borçlarını ödesinler diye apartman dairelerini tercih ediyorlar. Bu durum başlı başına konut piyasasının kendisini etkiliyor.

Öğrenci borcu, hiç kuşkusuz, tüm dünyanın geleceği için uzun vadeli etkileri olacak kontrolden çıkan bir kriz. Bir bütün olarak küresel borç zaten sorunlu bir alan. Ancak hayata yeni başlayan genç öğrenciler için, öğrenci borcu hayatın kendisinden kaçmak ve insanlardan uzaklaşmak gibi on yıllarca sürebilecek onur kırıcı bir gerçeklik olabilir.

Bu nedenle, bütün bir kripto para birimleri sınıfı olan altcoinlerin, öğrenci borçları kadar doğal olarak kötü bir şeyle karşılaştırıldığını okumak artık sizlere garip gelmeyecek. Karşılaştırma, Bitcoin uzun vadede aşırı derecede yükseliş yaparken düzenli olarak altcoinleri tutan profesyonel yatırımcı Peter Brandt tarafından yapıldı.

koinmedya_brave

Sürekli yaşanan kripto kazaları olumsuz karşılaştırmaları artırıyor

Kripto para piyasasındaki duyarlılıklar son derece hassastır. Bu durum Bitcoin ürkek bir zeminde olduğu için değil elbette. Olumsuz duygular çoğunlukla Ethereum, Litecoin ve Ripple gibi altcoinlerden kaynaklanıyor, destek bulmakta zorlanıyor ve çöküş devam ediyor.

İlgili haber: Son düşüşten sonra Ethereum, Litecoin ve Ripple’ı ne bekliyor?

Kripto hype balonunun tepesinde duran Altcoin yatırımcılarının, yatırımlarının çoğunun bir daha asla değer kazanamayacağı ve bir daha asla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkamayacağı şeklindeki muhtemel sert gerçeklikle başa çıkmaları gerekiyor.

Ne yazık ki, bu yatırımcılar gerçekten hype kurbanı oldular ve zenginlik vaat eden altcoin şirketleri yatırımcılara adım attı. Ancak yatırımcıların zengin olmak bir kenara dursun, paralarının neredeyse tamamen tükenmiş oldukları görüldü.

Altcoinlerin asla toparlanamayacağı gerçeği ile birlikte, özellikle y kuşağını mağdur eden öğrenci borcu ile karşılaştırılması sonuçta o kadar mantıksız değil. Bir gerçekliği ifade ediyor.

Kaynak

Etiketler: