BTC : 84323 ₺ ETH : 2932 ₺ XRP : 1.914 ₺ LTC : 371 ₺ USDT : 7.611 ₺ XLM : 0.5949 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Altcoin sezonuna Ripple mı liderlik edecek? İlk hedef 0.45 dolar

Altcoin sezonuna Ripple mı liderlik edecek? İlk hedef 0.45 dolar

Altcoin sezonuna Ripple mı liderlik edecek? İlk hedef 0.45 dolar
0

Altcoin sezonuna Ripple liderlik edebilir! 100 gün süren yatay işlem hareketlerinden sonra, XRP nihayet canlanmaya başladı. Yazımız yayına hazırlanırken % 20 oranında değer kazanan Ripple şimdilik altcoin sezonuna liderlik ediyor. Yükseliş devam eder mi?

Altcoin sezonuna Ripple liderlik edebilir!

Bitcoin, 7000-8000 dolar arasındaki direnç seviyelerini hızlı bir şekilde kırarken, altcoinlerde Bitcoin’in yükseliş ivmesine ayak uydurdu. (bknz: Analistler düşüş beklerken Bitcoin yükselişe geçti! Hedef 8400 dolar!)

Hatta bir kaç gün önce başlayan bu rallide bazı altcoinler Bitcoin’inden daha hızlı yükseldi. Ripple ise bu ralliye diğerlerine kıyasla daha geç başladı ama yine de iyi bir başlangıç yaptı. (bknz: Ripple xCurrent 4.0 yayına girdi ama XRP tepki vermedi)

Yazımız yayına hazırlanırken % 20 oranında değer kazanan ve 0,38 dolardan işlem gören Ripple şimdilik altcoin sezonuna liderlik ediyor.

koinmedya_brave

altcoin-sezonuna-ripple-

Günlük grafiğe baktığımızda, XRP’nin uzunca bir süre 200 günlük EMA’nın altında işlem yaptıktan sonra bu seviyenin üstüne çıktığını görüyoruz. Fiyat arttıkça hacim artıyor ki bu, oldukça iyi bir işaret çünkü kazancın arttığını gösteriyor.

XRP ilerlemeye devam ederken, hangi zaman dilimlerinde hangi direnç seviyeleri olduğunu ortaya koymaya çalışalım.

İlk direnç seviyesi, aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, 0,45 dolar civarında. Fibonacci Genişletme hatlarının bu seviyeyi doğrulayıp doğrulmadığını ve aynı zamanda hangi destek seviyelerinin olduğunu görmek için daha kısa bir zaman dilimini yakından inceleyelim.

altcoin-sezonuna-rippleXRP / USD grafiği Kaynak: Tradingview 

XRP 0,35 dolara geri döner mi?

Fib Genişletme aracını kullanarak, gelecekteki direnç seviyelerini görmemize yardımcı olması için ilk hareketi yüksekten düşüğe doğru ölçüyoruz. 2.61 hattında dirençle karşılaştığını ve buradan geri çekildiğini görüyoruz.

Momentum, RSI’nin 70 çizgisine yaklaşması ya da bu çizginin üzerine doğru hareket etmesi, momentumun hala yüksek olduğuna işaret ediyor.

RSI, zaten neredeyse bir haftadır yükseliş eğilimindeydi ve ilerleyen zamanlarda yükseliş hareketlerinin görüleceğine işaret ediyordu.

Şu anda daha kısa zaman dilimlerinde 0.35 $ ‘a doğru bir miktar geri çekilme gerçekleşmiş olsa da, kısa bir süre içerisinde bu seviyelerden geri dönüp 0,45 $ civarındaki fiyat bölgesine girmesi bekleniyor. Yani ufak düşüşlerden sonra ilk hedef 0,45 dolar olacak.

Ripple (XRP)’nin yükseliş momentumu sürdürmesi durumunda ve mevcut göstergeler ışığında altcoin sezonuna Ripple liderlik edebilir.

Stochastic RSI’da 20’nin altına düşüş sinyali geldiğinde, yukarı yönlü hareketlerin devam etmesini bekleyebiliriz. 12 Mayıs’ta momentum dibe ulaştığında ve yükseliş trendine geri döndüğünde gerçekleşen aynı hareketi görebiliriz.

altcoin-sezonuna-ripple-XRP / USD grafiği/ Kaynak: Tradingview 

Kaynak

Ayrıca bknz:

Novogratz: Bitcoin tamamdır – Global ödemeler ve web 3.0 savaşları başladı

Justin Sun: Büyük bir teknoloji devi yakında Tron’a katılacak

Etiketler: