BTC : 83155 ₺ ETH : 2834 ₺ XRP : 1.883 ₺ LTC : 358.5 ₺ USDT : 7.641 ₺ XLM : 0.589 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Altcoin sezonu devam mı? Her şey bu kritere bağlı

Altcoin sezonu devam mı? Her şey bu kritere bağlı

Altcoin sezonu devam mı? Her şey bu kritere bağlı
0

Altcoin sezonu devam mı bitti mi sorusunun cevabı Bitcoin hakimiyet oranlarında saklı. Bitcoin hakimiyet oranları altcoin’ler için kritik seviyede.


Altcoin sezonu devam mı edecek?

Kripto para piyasalarında yatırımcıların takip ettiği iki önemli fon hareketi var. Birinci fon hareketi dış dünyadan kripto para piyasalarına yönelik fon hareketleri. Diğeri ise altcoin ve Bitcoin arasındaki fon hareketi.

Kripto para piyasalarında Bitcoin ve altcoinler birlikte değer kazanıyorken dış piyasalardan kripto para piyasalarına yoğun para girişi oluyor. Bu para farklı oranlarda Bitcoin ve altcoinlere akıyor. Son dönemde dış piyasalardan giren fonların önemli kısmı DeFi platformları ve DeFi’lerle bağlantılı kripto paralara akıyor. Bu sayede altcoin piyasalarının toplam piyasa büyüklüğü artıyor. Bu fon hareketlerinin sonucu olarak Bitcoin hakimiyet oranları azalıyor.

Lütfen Bkz: Ethereum değerleri tehlikeli sinyaller veriyor!

koinmedya_brave

Mayıs ayından itibaren Bitcoin hakimiyet oranları yaklaşık %10 oranında azaldı. Bitcoin hakimiyet oranı %69’un üzerinden %60’ın altına kadar geriledi.

Altcoin sezonu devam Altcoin sezonu devam mı? Her şey bu kritere bağlı

Bitcoin hakimiyet oranlarında %60 düzeyinde bir destek hattı oluştu. Bitcoin, bu desteği korumaya çalışıyor. Altcoin’ler ise piyasa hakimiyetini %40’ın üzerine taşımaya çalışıyor.

Yukarıda bahsedilen ikinci önemli fon hareketleri ise kripto para piyasaları içerisindeki hareketlilik. Yani Bitcoin ile altcoinler arasındaki fon akışı. Kriz halinde altcoin yatırımcıları, fonlarını Bitcoin’e kaydırıyor. Bu süreçte Bitcoin hakimiyet oranlarında artış yaşanıyor. 2 Eylül’deki düzeltmede hem Bitcoin hem de altcoinler değer kaybettiler ancak Bitcoin hakimiyet oranları artış gösterdi. Yani kriz halinde bazı altcoin yatırımcıları, altcoinlerini satarak Bitcoin satıl almayı tercih ettiler. Bitcoin hakimiyet oranları tekrardan %60’ın üstüne çıktı.

Altcoin sezonu devam Altcoin sezonu devam mı? Her şey bu kritere bağlı

Bitcoin hakimiyet oranları için %60 seviyesi altcoin sezonu için tamam mı devam mı bandını oluşturuyor. Eğer DeFİ rüzgarı devam ederse bu oran %55’lere kadar gerileyebilir. Yani altcoin sezonu bir süre daha devam edebilir.

Altcoin sezonu devam Altcoin sezonu devam mı? Her şey bu kritere bağlı

Kaynak

Etiketler: