BTC : 64706 ₺ ETH : 1650 ₺ XRP : 1.39 ₺ LTC : 321.3 ₺ USDT : 6.797 ₺ XLM : 0.4878 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Altcoin severleri üzecek işaretler

Altcoin severleri üzecek işaretler

Altcoin severleri üzecek işaretler
0
huobi_koinmedya

Altcoin severleri üzecek işaretler. Yaşanan küresel kriz, 2017 altcoin sezonuna şahit olup iştahla tekrar böyle çılgın bir sezon bekleyenlerinin hayallerini ötelemiş gibi görünüyor!


Altcoin severleri üzecek işaretler neler?

 

Çoğu geleneksel emtia gibi kripto para piyasaları da zor bir süreçten geçiyor. Bitcoin halving olayına 80 gün kala BTC’nin 10.000 dolar barajını zorladığı bir süreçte baş gösteren Corona salgını, kripto para piyasalarında kimsenin hayal dahi edemediği kadar büyük bir yıkım yaşamasına neden oluyor.

Bu süreçte birkaç gün içerisinde 9.000 dolardan 4000 dolara düşen BTC, daha sonraları biraz toparlanıp 6.000 dolara çıksa da, kısa vadede daha derin bir geri çekilme riski, yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor.

koinmedya_brave

İlgili haber: Düşüşün devam etmesi durumunda Bitcoin bir sonraki durağı neresi?

Salgının getirdiği tehdit, yatırımcıların altcoinlere girerek ek riskler almalarını da engelliyor. Çünkü kimse 1 hafta sonra ne olacağını tam olarak kestiremiyor.

Bununla birlikte 7 Mart’tan bu yana, yaklaşık 3 hafta içinde, kripto pazarının değeri 264 milyar dolardan 175 milyar dolara yani yaklaşık 89 milyar dolar düştü. Bu da insanların oluşan kaos ortamında yatırımdan çok nakite önem verdiğini gözler önüne seriyor.

altcoin severlerFTX‘teki altcoin endeksini incelediğimizde son 43 günde, altcoin pazarında %56’lık büyük bir düşüş olduğunu görüyoruz. Bu 2017’den beri kaydedilen en büyük düşüş olarak karşımıza çıkıyor.

koinmedya_brave

altcoin severlerBazı kesimler yaşanan Corona salgının insanların kripto paraya akın etmesine neden olacağını söylerken, finansal analist Koroush AK, olaya çok realist bir yaklaşım getiriyor.

”Çoğu işletme ve bireyin önlerinde mevcut sermayeleriyle ayakta kalabilecekleri 1-2 ayı var. Virüs tehdidinin geçmesi öyle görünüyor ki birkaç hafta değil en azından birkaç ay devam edecek. İnsanlar, fatura ödemek ve masalarının üzerine yemek koymak için mücadele ederken, bırakın satın almayı, Bitcoin’i akıllarına bile getiremeyecek.”

Değerlendirme

Altcoin severler ve altcoin sezonunu bekleyenler için bir metafor oluşturacağım ve bu şekilde herkes nereye gittiğimizi ve nasıl pozisyon almamız gerektiğini daha kolay bir şekilde analiz edebilecek.

İsterseniz önce altcoin sezonunun nasıl gelebileceğini daha doğrusu 2017 yılında nasıl geldiğini, oluşturduğumuz metafor ile ortaya koymaya çalışalım. Bitcoin’i Titanik’e benzeteceğim.

Bitcoin’in 2017 yılının başında kazandığı ivmeyle pek çok yatırımcıyı kendine çekti. Aynı Titanik hakkında bu gemi batmaz söylentilerine kapılıp gemiyi tıka basa dolduran insanlar gibi birçok yatırımcı Bitcoin’in 100.000 dolar olacağı ve sürekli yükseleceği söylentilerine kapılarak BTC’ye yoğun bir talep oluşturdu.

Ancak 2017 Aralık ayına geldiğimizde Bitcoin buz dağına çarparak batmaya başladı ve insanlar can havliyle gemiyi terk edip filikalara (altcoinlere) akın etmeye başladı. Bu sayede filikalarda eşi benzeri görülmemiş bir populasyon artışı meydana geldi ve altcoin boğa sezonu yaşanmış oldu.

altcoin severlerGünümüze bakıldığında ise böyle bir senaryonun yakın zamanda meydana gelmesinin imkan dışı olduğu görülüyor. Çünkü Titanik’e yani Bitcoin’e binen insan sayısı dolayısıyla da Bitcoin’deki hacim miktarı oldukça az. Yani ortada Bitcoin’den altcoinlere kayabilecek bir mevduat bulunmuyor. Bu salgın sürdüğü müddetçe de bu durum böyle devam edecek gibi görünüyor. Çünkü insanlar yatırımdan çok elzem ihtiyaçlarını gidermek istiyor…

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Evde kalın, sağlıklı kalın.

Etiketler: