BTC : 62978 ₺ ETH : 1605 ₺ XRP : 1.322 ₺ LTC : 288.3 ₺ USDT : 6.886 ₺ XLM : 0.668 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Altcoin piyasa hacmi artmaya devam edecek: Analist yorumu

Altcoin piyasa hacmi artmaya devam edecek: Analist yorumu

Altcoin piyasa hacmi artmaya devam edecek: Analist yorumu
0
huobi_koinmedya

Altcoin piyasa hacmi son ralli ile birlikte düşüş gösterdi. Ancak, özellikle Çin merkezli kripto paraların değerlerindeki muazzam artış Altcoin piyasasının da genel olarak değerini yükseltti. Uzmanlara göre bu artış süreci devam edecek


Altcoinler yavaş yavaş toparlanıyor

2019 başından bu yana kripto para piyasasının hacmi istikrarlı bir şekilde artışını sürdürüyor. Ancak bu artışın Bitcoin ve Altcoinlere yansıması aynı oranda değildi. Ancak durum son zamanlarda büyük bir değişiklik göstermeye başladı.

Özellikle Çin Devlet Başkanının kripto paraların temelinin oluşturan blockchain teknolojisinin ülkede yaygınlaştırılmasına yönelik çağrısı bunda etkili oldu. Bu açıklama ile birlikte oluşan dalgalanma Bitcoin ile bilhassa Çinli merkezli altcoinlerin değerinde %40’a varan artışlar meydana getirdi.

Bu artış, doğal olarak altcoin piyasasının da değerinin artmasını sağladı. Ancak  sermayenin Bitcoin’e kayması sebebi ile altcoin piyasası düşüş yaşadı. Bununla birlikte son rallide yaşanan düşüş, birçok analiste göre kısa vadeli bir düzeltmeye işaret ediyordu. Zaten düşüşün hemen sonrasında gelen toparlanma, altcoin piyasa hacmi göstergelerinin yönünü yukarı çevirdi.

koinmedya_brave

Altcoin piyasa hacmi artmaya devam edecek

Ünlü kripto para analisti @paddystash, Bitcoin’in tarihin en yüksek hacimli artışlarından birini yaşadığı 25-26 Ekimde altcoinlerin düşüşe geçtiğini hatırlattı. Ancak, kısa sürede kendine gelen altcoinler piyasasının hâkimiyetini kademeli olarak ele geçirmeye başladı.

Altcoinlerden özellikle Çin merkezli olanların ve Ethereum’un yaptığı çıkışa dikkat çeken Paddy Stash’e göre altcoin piyasa hacmi artışına devam edecek. İsterseniz altcoinlerin nereye kadar artacağına teknik göstergeler eşliğinde bakalım.

2018 sonunda altcoinlerin piyasadaki hakimiyeti %65 civarında idi. 2019 yılının başından itibaren düşüşe geçen altcoin piyasası %30 seviyelerine kadar düştü. Birçok analist altcoin piyasa hakimiyetinin kritik destek seviyesi olan %23’e kadar düşeceğini öngörüyordu. Ancak, %30’dan sonra başlayan yükseliş trendi kademeli olarak artıyor.

koinmedya_brave

Altcoin piyasa hacmi Altcoin piyasa hacmi artmaya devam edecek: Analist yorumu

Bununla birlikte, altcoin piyasası son üç ayda birer defa düşüş yaşadı. Ancak şu anki fiyatlar ve hacim göstergesi 10 ve 20 günlük hareketli ortalamaların (MA) üzerinde görülüyor. Analistler tarafından yükselişinin devam edeceği öngörülen altcoin piyasa hacmi ilk etapta %35’lik direnç seviyesini kırmaya çalışacak.

Lütfen bknz: Altcoin sezonu ne zaman başlayacak?

Kaynak

Etiketler: