BTC : 82900 ₺ ETH : 2860 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 359.1 ₺ USDT : 7.628 ₺ XLM : 0.5865 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Alman firma emlak endeksli token arzında bulunuyor

Alman firma emlak endeksli token arzında bulunuyor

Alman firma emlak endeksli token arzında bulunuyor
0

Almanya merkezli finans şirketi, emlak firmaları ile irtibata geçerek piyasaya emlak endeksli token sürmeye hazırlanıyor.


Almanya’da emlak endeksli token arzı

Almanya merkezli finans ve yatırım şirketi Black Manta Capital, blockchain teknolojisi sayesinde emlake dayalı yeni finansal ürünler geliştiriyor. Firma, emlak şirketi Tigris Immobilien ile irtibat kurdu ve 12 milyon dolar değerin emlak endeksli token arzında (token ICO) bulunacak.

Trilyon dolarlık emlak şirketleri güvenlik, şeffaflık ve likidite başta olmak üzere birçok sorun ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Tokenizasyon süreci, emlak piyasalarında da şeffaflık ve güvenlik sorunlarına çözüm üretirken piyasanın likidite sorunlarına da önemli kolaylıklar sağlayabilir. Zira 1 milyon dolarlık bir eve alıcı bulmak kolay olmayacaktır. Ancak bu ev karşılığında çıkarılacak tanesi 10 dolardan 100 bin adet emlake dayalı token’ın satışı daha kolay olacaktır.

Almanya’nın Berlin şehrindeki 1 milyon dolarlık eve talep, büyük oranda sadece Berlin’de yaşayan zengin Alman vatandaşlarından gelecektir. Bu ev karşılığında çıkarılan tokenları ise Çin’deki bir yatırımcı bile alabilir. Bu vasıta ile emlak şirketleri, likidite sorununa blockchain destekli çözüm sağlamış oluyorlar.

koinmedya_brave

Yukarındaki mantıktan hareketle Black Manta 14 Nisan’dan (dün) itibaren token satışına başladı. Minimum token satışı ise 500 euro’dan başlıyor.

Black Manta’nın emlake endeksli tokenlarını satın alan yatırımcılar, ilgili mülkün kârına da ortak oluyor. Kira ödemelerinden pay alabilecekler. Söz konusu mülk değerlendikçe yatırımcının tokenları da değer kazanacaktır.

Lütfen Bkz: Avrupa’dan Ethereum destekli emlak tokeni arzı: Türkiye de bu yollar inşaat sektörünü canlandırabilir

Almanya’da geçtiğimiz yıllarda da emlake dayalı token, piyasaya sürülmüştü. Salgından sonra bu sürecin daha da hızlanması bekleniyor.

Kaynak