BTC : 84270 ₺ ETH : 2926 ₺ XRP : 1.916 ₺ LTC : 371 ₺ USDT : 7.615 ₺ XLM : 0.5967 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Alibaba bedava Bitcoin haberlerini yalanlandı

Alibaba bedava Bitcoin haberlerini yalanlandı

Alibaba bedava Bitcoin haberlerini yalanlandı
0

KoinMedya aracılığıyla duyurduğumuz bedava bitcoin haberlerini Alibaba inkar ediyor. İki şirket arasında yapılan ortaklık yok hükmünde sayılıyor.


Ortaklık nedeniyle yapılan bedava Bitcoin haberlerini yok saydı

12 Kasım Salı günü KoinMedya aracılığıyla sizlere duyurmuş olduğumuz Single Day için ABD merkezli Alibaba müşterilerinden, Lolli alışveriş uygulamasını kullananlara Bitcoin ödülü verileceği yönündeki haberlere yalanlama geldi.

Lolli’nin CEO’su Alex Adelman tarafından duyurulan ortaklık Alibaba grubunun temsilcisi tarafından reddediliyor. Taraflar arasındaki bu çatlak blockchain piyasalarında yaygın bir yanlış anlaşılmaya neden oldu.

Alibaba’nın sözcülerinden biri konu ile ilgili şunları ifade ediyor:

koinmedya_brave

“Alibaba’nın girişimcilerinden birisi Lolli’ye bağlı bir pazarlama programına aracılık yapan bir taşeronu kiralıyor. Bu durum Alibaba.com’un bilgisi dışında gerçekleşiyor. Alibaba.com’un girişimcisi Lolli ile çalışan taşeron ile olan ilişkisini sonlandırdı. Bu nedenle Lolli artık Alibaba.com üzerine herhangi bir trafik getirmemeli ya da tanıtımını yapmamalıdır.”

Alibaba’nın sözcüsü “Lolli hiçbir zaman Alibaba.com ya da Alibaba grubundan biri ile ortaklık iddiasında bulunma hakkına sahip olmamıştır” ifadelerini sözlerine ekliyor.

Cevap olarak Adelman şunları ifade ediyor:

“Herhangi birinin sitesine satış göndermemiz için bir entegrasyonun olması gerekiyor. “

Lolli’nin çıkışı tamamen temelsiz değil

Bu durum Singles Day kampanyasının tanıtımını biraz daha şişirmiş olabilir fakat Adelman’ın ekibinin yapmış olduğu bu çıkış tamamen temelsiz bir çıkış değildi. Online materyallerde “Alibaba ile ilişkili anahtar kelimelerin” kullanılması ile ilgili izin, sözleşme kontratında görülüyordu. Adelman’ın ekibi Mayıs 2019’dan beri AliExpress müşterileri için Bitcoin ödülü hazırlamayla uğraşıyordu.

Lolli’nin iletişim başkanı Aubrey Strobel’e göre, Alibaba.com Singles Day kampanyası boyunca 24 saat süreyle Lolli’nin hizmetini denedi. Sonrasında denemeyle halkın dikkatini çekince ortaklığı tekrar feshetti.

Ortaklık ile ilgili yapılan haberlerde Alibaba’nın Lolli aracılığı ile doğrudan Bitcoin kabul edeceği gibi yanlış bir anlaşılma oluştuğu görülüyor. Cuma günü KoinMedya aracılığıyla sizlerle paylaştığımız haberlerden anlaşılacağı üzere, Çinli düzenleyiciler kripto paralarla ilgili hizmetlere yeni sıkı denetimler getiriyor. Alibaba’nın çekincesi bu düzenlemeler olabilir.

Strobel ifadelerine şunları da ekliyor:

“Alibaba ile bir yanlış anlaşılma yaşandığı görülüyor. Bu bir talihsizlik olsa da biz gelecekte Alibaba.com ile tekrar birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Bu arada Alibaba grubundan AliExpress hala daha Lolli’de aktif görünüyor.”

Sonuç olarak Lolli ortaklığı ilan etmesine ve Bitcoin ödülleri ile ilgili süreci başlatmış olmasına rağmen, Alibaba’nın sözcüsüne göre bu üçüncü taraflar arasında yapılan bir anlaşma ve resmi bir ortaklık değil. Ayrıca Alibaba sözcüsü Alibaba grubunun Bitcoin ile ilişkili hiçbir şirketle birlikte çalışmadığını ifade ediyor.

Kaynak

Etiketler: