BTC : 65960 ₺ ETH : 1643 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 321 ₺ USDT : 6.745 ₺ XLM : 0.56 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Algorand Covid19 için blockchain tabanlı veri toplama sistemi geliştirdi

Algorand Covid19 için blockchain tabanlı veri toplama sistemi geliştirdi

Algorand Covid19 için blockchain tabanlı veri toplama sistemi geliştirdi
0
huobi_koinmedya

CoinMarketCap’te listelenen kripto paradan Korona Salgını için teknik destek. Algorand Covid19 mücadelesi için blockchain tabanlı bir uygulama üretti.


Algorand Covid19 uygulaması

Korona Salgını ile mücadele için blockchain teknolojinden destek alınıyor. Bu konuda Dünya Sağlık Örgütü salgın ile ilgili bilgilere doğru ve hızlı biçimde ulaşmak için blockchain tabanlı Mipasa isimli bir platform oluşturuyor. Bu platforma Microsoft, Oracle ve IBM gibi dev firmalar da destek veriyor.

Lütfen Bkz: DSÖ Covid19 ile mücadele için blockchain teknolojisinden faydalanacak

Singapur merkezli blockchain şirketi Algorand’dan da benzer bir adım geldi. Algorand Covid19 virüsü ile ilgili doğru ve güvenilir veri toplamak için blockchain tabanlı bir anket uygulaması başlattı. Bu anket sayesinde salgın ile ilgili veriler kaynağından hızlı biçimde elde edilebilecek.

koinmedya_brave

Blockchain tabanlı anketten elde edilecek veriler sağlık kuruluşları ile paylaşılacak. Bu sayede ilgili sağlık kuruluşları, Korona Salgınının yayılımını ve rotasını anlık takip edebilecek. Algorand, Covid-19 uygulamasını aşağıdaki tweet’i ile dünya kamuoyuna duyurdu.

Lütfen Bkz: Cardano ve Visa hangisi daha hızlı? Ouroboros Hydra nedir?

Algorand (Algo) yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap’te 48’inci sıradan listeleniyor ve 14.8 cent’ten alıcı buluyor. Algo, geçtiğimiz Şubat ayının sonunda 50 cent seviyesi gördü. Ancak Korona Krizinin etkisi ile Algo fiyatlarında da ciddi değer kaybı yaşandı.

koinmedya_brave

Aşağıdaki grafikte Algo Coin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

algorand covid19

Kaynak

Etiketler: