BTC : 64150 ₺ ETH : 1500 ₺ XRP : 1.346 ₺ LTC : 302.5 ₺ USDT : 6.825 ₺ XLM : 0.4602 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Alçalan üçgen kırıldı ancak Bitcoin makro yapı yükselişe devam ediyor

Alçalan üçgen kırıldı ancak Bitcoin makro yapı yükselişe devam ediyor

Alçalan üçgen kırıldı ancak Bitcoin makro yapı yükselişe devam ediyor
0
huobi_koinmedya

Bitcoin makro yapı yükselişe devam ediyor. Bir analist, BTC’de yaşanan son düşüşe rağmen, teknik analiz ve grafik verilerine dayanarak, olumlu yorumda bulunuyor. Ona göre bu potansiyel bir birikim aşaması fırsatı.


Bitcoin makro yapı yükselişe devam ediyor

Amsterdam Borası’nın tam zamanları traderi ve teknik analist Crypto Michael (Twitter kullanıcı adı @CryptoMichNL), kripto piyasasındaki son satış çılgınlığından sonra günün özetini yapan bir tweet paylaştı.

Bitcoin makro yapı yükselişe devam ediyor. Bir analist, BTC’de yaşanan son düşüşe rağmen, teknik analiz ve grafik verilerine dayanarak, olumlu yorumluyor. Ona göre bu potansiyel bir birikim aşaması veriyor.

Crypto Michael’ın paylaştığı grafik

koinmedya_brave

Bildiğimiz üzere, lider kripto para birimi Bitcoin, Haziran’da 13,800 dolarla yılın zirvesini gördükten sonra, uzun süren bir konsolidasyon sürecinde sıkıştı. Analistler de BTC’nin alçalan üçgenin içinde olduğunu ve üçgenin kenarları arasındaki aralığın da çok daraldığına dikkat çekiyordu. Bundan dolayı da üçgen formasyonundan her an bir kırılma olabileceği sık sık ifade ediliyordu. Kırılma tahminleri ise hem aşağı hem de yukarı yönlü şeklindeydi.  Çünkü hem satıcılar hem de alıcılar, Bitcoin fiyatını istedikleri yöne çekmek için kıyasıya mücadele vermeye devam ediyordu.

İlgili: Bitcoin konsolidasyon evresinin sonunda

İşte çok merakla beklenen Bitcoin alçalan üçgende kırılma yaşandı. Kırılma is aşağı yönlü oldu. Ayrıca kırılmanın boyutu da çok büyük gerçekleşti. Bitcoin fiyatı bu ani ve keskin fiyat hareketi ile 1000 dolar değer kaybetti.

Sonuçta ise bu yazının yayıma hazırlandığı sırada elimizde şöyle bir tablo var. CoinMarketCap verilerine göre BTC son 24 saatte yüzde 13.22 düşüşle, 25 Eylül 2019 TSİ 14.18 itibariyle 8,459 dolardan işlem görüyor. Bu durumda Bitcoin 8,500 doların altına kadar 10,000 dolar psikolojik destek ve 9,000 dolar seviyesi de dahil çok sayıda desteği kırıp geçmiş olarak görünüyor.

koinmedya_brave

Kripto trader ve analist Crypto Michael ise son tweetinde Bitcoin’de neler yaşandığının özetini yapıyor. Ona göre CME gap’i dolduruldu ve alçalan üçgen de sonunda kırıldı. BTC de 200 günlük MA’yı test ediyor ki analiste göre dayanması gerekir.

Makro ölçekteki yapı kırıldı mı?

Peki, makro düzeydeki yapı kırıldı mı? Crypto Michael, bu soruya olumsuz yanıt veriyor ve “Bitcoin’in makro yapısının yükselişe devam ettiğini” belirtiyor. Ayrıca bunun potansiyel bir birikim aşaması olduğunu da vurguluyor.

İlgili: Analiz: Bitcoin’in düşmüş olması bir fırsat

Crypto Michael (@CryptoMichNL) şöyle yazdı: “BTC, Bitcoin. Özet; CME gap dolduruldu, alçalan üçgen kırıldı, Günlük 200 MA’yı test ediyor, dayanması gerek. Makro yapı kırıldı mı? Hayır, yükseliş devam ediyor. Burada potansiyel olarak birikim aşaması olabilir.”

 

Etiketler: