BTC : 65703 ₺ ETH : 1646 ₺ XRP : 1.384 ₺ LTC : 317.3 ₺ USDT : 6.788 ₺ XLM : 0.5433 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Ethereum Ajanlıkla suçlanan Virgil Griffith Ethereum bağlantısı var mı?

Ajanlıkla suçlanan Virgil Griffith Ethereum bağlantısı var mı?

Ajanlıkla suçlanan Virgil Griffith Ethereum bağlantısı var mı?
0
huobi_koinmedya

Blockchain ve kripto para geliştiricisi ve Ethereum ile irtibatı olan Virgil Griffith, kendi alanı ile ilgili Kuzey Kore’de bir konferans verdi. Griffith, ABD’ye dönüşte tutuklandı


Virgil Griffith tutuklanması Ethereum aleyhinde bir durum oluşturur mu?

ABD kamuoyu, bir süredir Kuzey Kore yolculuğu sonrası tutuklanan Virgil Griffith haberi ile çalkalanıyor. BlockTV’nin 2 Aralık tarihli (bugün) gündemi bu konuya açıklık getiriyor. BlockTV’den Yael Lavie ve Zachy Hennessey, Virgil Griffith’in Kuzey Kore yolculuğu ve Ethereum ile bağlantısı hakkında önemli açıklamalarda bulunuyor.

ABD vatandaşı ve blockchain geliştiricisi Virgil Griffith, Kasım ayı sonunda Kuzey Kore’ye kripto paralar ve blockchain hakkında halka açık bir konferans vermek için gitti. Konferansın ardından ABD’ye döndükten sonra Griffith, Uluslararası Acil Ekonomik Güçler Yasasını (IEEPA) çiğnemek suçlamasıyla tutuklandı. Ethereum CEO’su Vitalik Buterin konuyla alakalı üst üste 6 tweet paylaştı ve Ethereum hakkındaki suçlamalara açıklık getirdi.

Lütfen Bkz: Türkiye merkezli kripto para borsası aleyhine dava

koinmedya_brave

Vilatik Buterin, tweet’inde Virgil Griffith’in kendisinin bir arkadaşı olduğunu, Kuzey Kore konferansının Ethereum ile ilgili olmadığını ve Ethereum Kuruluşunun Griffith’in yolculuğu ile ilgili herhangi bir ödemede bulunmadığını belirtti. Aşağıda Buterin’in tweet’inin orijinalini görüyoruz.

Virgil Griffith Ethereum Ajanlıkla suçlanan Virgil Griffith Ethereum bağlantısı var mı?

Vitalik Buterin bu açıklamanın ardından Virgil Griffith’e destek mahiyetinde açıklamada da bulundu. Buterin, bu konuda Griffith’in serbest kalması için imza kampanyasına destek duyurusunda bulundu. Ancak bu imza kampanyasına ulaşımda bazı sıkıntılar yaşanıyor. Buterin’e göre Griffith, Kuzey Kore’ye kötü şeyler yapması için yardım etmedi ve halka açık bir konferans düzenledi.

koinmedya_brave

Ethereum ismi Virgil Griffith’in soruşturmasında herhangi bir şekilde geçmediği Ethereum Kuruluşu tarafından kamu oyuna ayrıca duyuruldu.

Virgil Griffith tutuklanması ABD medyasında geniş yer buldu Vice, “Araştırmacı, Ethereum hakkında konferans vermekle tutuklandı” başlığı ile konuyu okuyucularına duyurması ise dikkat çekti. Forbes ise konuyu “ABD’li otoriteler Virgil Griffith’i kripto para ve blockchain eğitimi verdiği için tutukladı” başlığını attı.

 Lütfen Bkz: WazirX CEO’suna göre tarihi an: 3iQ Bitcoin Fonu için halka arz izni aldı

ABD merkezli bazı medya kuruluşları ise “Kuzey Kore’ye gitmenin insanları hain yapmaz” eleştirisinde bulundu. Damon Albarn ve Muhammed Ali gibi birçok ünlünün Kuzey Kore’ye gittikleri ancak tutuklanmadıkları vurgulandı.

Kaynak

Etiketler: