BTC : 81770 ₺ ETH : 1.786 ₺ XRP : 44.83 ₺ LTC : 7.656 ₺ USDT : 344.2 ₺ XLM : 0.232 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. “Afrika önümüzdeki 5 yıl içinde lider Bitcoin kıtası olacak”

“Afrika önümüzdeki 5 yıl içinde lider Bitcoin kıtası olacak”

“Afrika önümüzdeki 5 yıl içinde lider Bitcoin kıtası olacak”
0

Lider Bitcoin kıtası olmak. Devlet destekli fiat paralar küresel belirsizlikler sırasında insanları desteklemediğinden, giderek daha fazla insan kriptoya yöneliyor. Hindistan, Güney Kore, Almanya ve Fransa gibi birçok ülkenin son zamanlarda ülkelerindeki kripto ticaretini yasallaştırdığı argümana ağırlık katıyor.


Lider Bitcoin kıtası olmak

Analitik sitesi Useful Tulip’in son verilerine göre, Afrika’daki kullanıcılar LocalBitcoins ve Paxful gibi P2P platformlarında yaklaşık 14 milyon dolarlık işlem yaptılar

Bitcoin için arama hacmi de Google Trend’degeçtiğimiz yıla göre  zirve yaptı. Sonuç olarak, birçok önemli kripto meraklısı şu anda Afrika kripto para piyasalarını izliyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey Afrika’nın önemli bir piyasa olduğunu ifade ediyor.

koinmedya_brave

Afrika’daki Y kuşağı

İlginç bir şekilde, son zamanlarda yayınlanan bir podcast’te Paxful’ın CEO’su Ray Youssef, Afrika’da Bitcoin’e artan ilginin iyi bir şey olduğunu ve bu ilginin çoğunun Y kuşağından geldiğini belirtiyor. Afrika’da yaşayan Y kuşağı hem enflasyona karşı bir risk oluşturduğu hem de dolar bazlı getiri potansiyelini aştığı için Bitcoin’e çekilebilir.

Bitcoin kıtası

Aynı şekilde Youssef şu ifadelere de yer veriyor:

“Afrika şu anda tüm alanlara liderlik ediyor. Önümüzdeki beş yıl içinde, ticaret hacmindeki muazzam büyümesi ile Afrika, önde gelen bitcoin kripto kıtası olacak. Kimsenin hayal edemeyeceği şekilde büyüyecek. Ayrıca, COVID-19’un başlamasıyla birlikte, muazzam bir patlama yaşıyor.”

İlgili yazı için bakınız: Çin kripto parasının ilk hedefi Afrika!

Afrika ve Bitcoin’in sürekli büyüyen bir ilişkisi var. Zimbabve’nin enflasyon oranı 2015 yılında artmıştı. Yetkililer 100 trilyon Zimbabve doları para basmak zorunda kaldılar, bu da Zimbabvelilerin  Bitcoin’e yönelmesine neden oldu. Bununla birlikte, BTC’nin kullanımındaki artış sadece 2017’deki ekonomik krizin ardından görüldü. Aslında, yerel kripto borsası Golix, ülkedeki sermaye kontrolleri ve kısıtlamalarının insanları Bitcoin’e yönlendirdiğini vurguluyor.

Kaynak

Etiketler: