1. Anasayfa
 2. İnceleme
 3. adToken (ADT) Nedir? Reklam Endüstrisini Değiştirebilir Mi?

adToken (ADT) Nedir? Reklam Endüstrisini Değiştirebilir Mi?

adToken (ADT) Nedir? Reklam Endüstrisini Değiştirebilir Mi?
0

adToken (ADT) nedir inceleyim istedik, zira son haftanın parlayan yıldızlarından. Son pazar araştırmalarına göre reklam botları reklam verenlere yıllık 16 milyar doları aşan bir gelir kaybına yol açmaktadır. Bunun nedeni, genellikle opak tedarik zincirleri, denetlenemeyen reklam ağlarından sıklıkla yararlanan BotNet operatörlerini korumaktadır.


adToken (ADT) Nedir?

 

Kısaca adToken (ADT) nedir özetleyelim. AdChain platformu, bir başvuranın kayıt defterine meşru bir yayıncı olup olmadığını belirlemek için teşvik edilmiş bir oy kullanma modeli kullanan merkezi olmayan bir alan adıdır. Bu amaçla, adChain sistemi adtoken sahipleri tarafından hileli olmayan, akredite edilmiş ağ katılımcılarının alan adlarını saklayan akıllı sözleşmeler kullanır.

Ayrıca, adToken Kayıt Defteri arayüzünün token sahiplerinin yeni alan adı listeleri teklif etmesine ve söz konusu listelerin ek doğrulamasına izin verdiği de belirtilmektedir.

koinmedya_brave

Adchain’in Genel Görüntüsü

 • İstenmeyen bot trafiğinden kurtulmaya yardımcı olan sezgisel bir AI modülü kullanır
 • Malların ortadan kaldırılmasına izin verir
 • Dahil olan herkes için kârı maksimize edecek şekilde reklam tedarik zincirini koordine etmeye yardımcı olur
 • Günümüzde reklam endüstrisinde var olan sistematik sahtekarlıkla ilgili sorunları azaltır.
 • Sahte etki alanlarının tanımlanmasına yardımcı olur

adToken (ADT) Temel Özellikleri

Başlangıçta, adChain platformu tarayıcı agnostik ve tamamen Ethereum Blockchain’e dayanmaktadır. Dijital reklamcılığın önceden mevcut RTB ve Program endüstri yazılımı çözümlerine sorunsuz bir şekilde entegre edilmesine izin verir.

İç işlemlerin adToken (ADT) denilen bir para birimi tarafından kullanıldığı belirtilmelidir. adToken, bu platformdaki tüm işlemleri yürütmek için gereklidir ve ayrıca aşağıdakiler gibi bir dizi başka etkinlik için gereklidir:

 • oylama
 • Kayıtları biriktirme
 • Zorlu girişler
adToken (ADT) nedir adToken (ADT) Nedir? Reklam Endüstrisini Değiştirebilir Mi?

                                                          Platforma genel bakış (resmi tekniksayfa sayesinde)

Buna ek olarak, adToken sahiplerine doğal kaynaklardan arka plan ve birikmiş hak puanlarına dayalı hileli yayıncıları oylayarak, tedarik zincirini temizlemek için çok sayıda kazançlı teşvik verilir.

Reklam tedarik zincirindeki yayıncılar alabilecekleri baskı sayısına göre ödendiğinden, bu rakamları büyütmeleri için bir teşvik vardır. Bununla birlikte, adChain şeffaflık tarafından yönetilen bir yönetim modeli kullanmaktadır ve bu nedenle yayıncıların etkinliklerine yakından göz atmaya yardımcı olmaktadır.

adToken (ADT) Çalışma Yöntemi

Bu platform, amacına ulaşmak için üç temel bileşeni kullanmaktadır. İlki, genel olarak adChain topluluğu tarafından meşru görülen yayıncı alan adlarının depolanması ve kaydedilmesine yardımcı olan adChain Kayıt Defteri’dir. Kayıt, akıllı sözleşmeler kullanılarak yürütülür ve böylece adToken sahiplerini CPM teşvik modelinden ayırabilir.

Platformun ikinci bileşeni, adChain Kayıt Defteri’nin bütünlüğünü korumaya yardımcı olmak için çekici teşvikler verilen adToken Sahipleri topluluğudur. Bu, sahte sahiplerin sahte yayıncıların yanı sıra sahte bot trafiğini yoketme imkânı veren bir oylama şemasını kullanarak yapılır.

 

adToken (ADT) nedir adToken (ADT) Nedir? Reklam Endüstrisini Değiştirebilir Mi?
AdChain ekosisteminde kullanılan oylama modeli

Önemli olarak, adToken sahipleri, kayıt yaptıranlara sunulan gösterimlerin sayısından yararlanmaz. Bu sayede, herhangi bir önyargı olmaksızın bağımsız hareket etmelerine olanak tanır.

Bu platformun üçüncü ve son bileşeni, adChain kayıtlarının hileli alanlardan temizlenmesine yardımcı olan erdemli bir döngüdür. Bu, tescil ettirenlerin listelerini yenilemelerini ve listelenmemiş yayıncıların yeni listeler için başvurmasını sağlayan teşvik odaklı bir ekosistem kullanılarak yapılır. Sonuç olarak, dolandırıcı yayıncılar yavaş ama kesin olarak kök salmış durumdalar.

adChain Hakkında

Bu girişimin arkasındaki en önemli kişilerden biri de Mike Goldin. Mike, 4 yıldan uzun bir süredir blockchain alanında çalışıyor ve daha önce Ujo Music adlı bir girişimde ​​developer(geliştirici) olarak çalıştı. Ayrıca, ConsenSys’de çalışıyor ve Columbia Üniversitesi’nden bilgisayar bilimleri diploması alıyor.

Ameen Soleimani, aynı zamanda bu platformun başlıca geliştiricilerinden biri. Çeşitli alanlara yayılmış birçok kripto projesi bulunuyor:

 • Eşler arası enerji piyasaları
 • Merkezi olmayan hedge fonları

Son olarak Mark D’Agostino, şirket içinde pazarlama ve yönetim faaliyetlerini yürütmekle sorumludur. Mark, kuruluşundan bu yana blockchain pazarında, Deloitte ve AIG gibi büyük organizasyonlarda da danışman olarak görev yapıyor. Diğer müşterilerinin bazıları arasında BlackRock, Citi, GE, JPM ve Lehman Brothers bulunmaktadır.

Temmuz 2017’de piyasaya çıktığında, tek bir ADT simgesinin değeri 0,059 ABD doları civarında idi. Şu anda güncel fiyat 0.052 Dolar seviyelerindedir.

adToken’in  (ADT) Geleceği Var mı?

Reklam trafiğine dayalı trafik sorunu gelişmeye devam ederken, dünyanın dört bir yanındaki yayıncılar sahte web trafiğini ortadan kaldırmak için güvenlik önlemleri alıyor. adChain, tam olarak bunu yapacak ve her ölçekteki firmaya, sahte trafiği ortadan kaldıran, son derece kullanıcı dostu bir çözüm sunacak bir platformdur.

Buna ek olarak, adChain, YBM’lerin fazla raporlanmasını engellemeye yardımcı olur, böylece YG yalnızca reklam yayıncıları için değil, ağ katılımcıları ve diğer ilgili varlıklar için de en üst düzeye çıkarılabilir.

Hangi bir Token’in sadece geçmiş performansı, gelecekteki pazar potansiyelinin bir göstergesi olarak kullanılmamalıdır. Bu nedenle, bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce, kullanıcılar kendi araştırmalarını kendileri yapmalıdır.

AdToken Hangi Borsalarda

UpTem ve Bittrex’te adToken (ADT) listelenmiştir.

adToken (ADT) nedir açıklamaya çalıştık umarız faydalı olur.

kaynak:Themerkle

Etiketler:
Total
0