BTC : 78650 ₺ ETH : 2718 ₺ XRP : 2.129 ₺ LTC : 405.6 ₺ USDT : 6.999 ₺ XLM : 0.7422 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ADA rüzgarı devam – Cardano’ya bir destek de Coinbase’den

ADA rüzgarı devam – Cardano’ya bir destek de Coinbase’den

ADA rüzgarı devam – Cardano’ya bir destek de Coinbase’den
0
huobi_koinmedya

Cardano Coinbase ile stake işbirliği yapacağını duyurdu. ADA sahipleri, Coinbase Custody üzerinden kripto paralarını daha güvenli bir şekilde stake yapabilecek. İşbirliğinin ayrıntıları haberimizde.


Cardano Coinbase stake işbirliği ADA fiyatına yarayacak

Cardano’yu geliştiren şirket olan IOHK’dan yapılan açıklamada, Cardano’nun kripto para ADA sahiplerine coinlerini Coinbase Custody üzerinden stake yapma izni vereceğini duyurdu.

IOHK, Cardano’nun 2020 Sanal Zirvesi’nde, Cardano Coinbase stake işbirliğinin ayrıntılarını açıkladı. Bu işbirliği ile ADA sahipleri, Coinbase’in kurumsal kripto para muhafaza hizmeti üzerinden coinlerini güvenli ve emin bir şekilde stake yapabilecek.

Açıklamada şöyle denildi: “Bu yılın dördüncü çeyreği itibariyle, ADA sahipleri varlıklarını Coinbase Custody’nin kurumsal düzeyi muhafaza hizmetinde saklayabilecek. Burası test edilmiş bir soğuk cüzdan. Aynı zamanda stake varlıklarını devretme imkanına da sahip olacaklar.”

koinmedya_brave

İlgili – Araştırma firması değeri en çok artacak coini belirledi!

Cardano şu an proof of stake (PoS) modelini güncelleme aşamasında. PoS konsensüs mekanizması, katılımcılara coinlerini stake yapma ve burada kilitleme imkanı sağlıyor. Bu blockchain protokolü, bir sonraki bloğu onaylama işini stake yapılan token sayısı ile orantılı olarak rastgele katılımcılara verir. Daha fazla tokenin stake yapılması, bir sonraki bloğu doğrulamak için seçilme şansını artırır.

Staking süreci, normalde ağa madencilik işinde katkı sağlayamayacak katılımcılara daha kolay yoldan ödül kazanma imkanı sağlıyor.

Her ne kadar Coinbase Custody’de kabul edilse de, lider kripto para borsalarından olan Coinbase ve Coinbase Pro ADA desteği vermiyor.

koinmedya_brave

İlgili – Cardano’daki sert yükselişin sebebi neydi?

Kısa süre önce Coinbase borsaya eklemeyi düşündüğü 18 coinin listesini açıkladı. ADA bu listede bulunmuyor. Compound protokolünün yönettiği bir ERC-20 tokeni olan COMP bu listede var. Ayrıca bu listeden de şimdiye kadar sadece COMP eklendi.

Cardano Coinbase ile stake işbirliği yapacağını duyurdu. ADA sahipleri, Coinbase Custody üzerinden kripto paralarını daha güvenli bir şekilde stake yapabilecek.

Cardano (ADA) fiyatı ise son dönemde yükseliş üstüne yükseliş görüyor. Hatta yılın başından bu yana olan performansında bile Bitcoin’in beş katı bir büyümeye sahip. Shelley güncellemesi ise bu büyümenin arkasındaki başlıca sebep. Shelley, Cardano ve kripto para topluluğunun uzun süredir beklediği bir güncelleme ve artık uygulanmaya başlandı. ADA fiyatı da buradan aldığı destekle yükseliş trendini sürdürüyor.

Kaynak

Etiketler: