BTC : 83372 ₺ ETH : 2934 ₺ XRP : 1.926 ₺ LTC : 370 ₺ USDT : 7.6 ₺ XLM : 0.6057 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yeniden açıldıktan sonra IOTA’yı neler bekliyor?

Yeniden açıldıktan sonra IOTA’yı neler bekliyor?

Yeniden açıldıktan sonra IOTA’yı neler bekliyor?
0

Birçok kripto para meraklısı, yeniden açıldıktan sonra IOTA’yı neler bekliyor diye soruyor. Çünkü IOTA yaklaşık üç haftadır kapalı. Gelecek hafta IOTA ekosistemi için kritik olacak.


Yeniden açıldıktan sonra IOTA’yı neler bekliyor?

IOTA’ya yapılan hack saldırısı sonrası kapatılan ağ hala açılmadı. IOTA Vakfı, güvenlik açıklarını gidermek için yeni araçlar geliştirdi. Kullanıcıların varlıklarının güvende olduğunu gördüğünde ise yeniden halka açılacak. Yine de finansal bir sistemin bu kadar uzun süre kapalı kalması kabul edilemez bir durum. Ayrıca bir blockchain ağının ilk defa bir aya yakın bir süre kapalı olmasına şahitlik etmiş olduk.

Kripto para dünyasında kilit öneme sahip konsept “merkeziyetsiz” kavramı. Bu merkeziyetsiz yapının benzer şeyleri önlemesi gerekiyor. Yani ağın bir kısmı saldırıya uğrayıp da devre dışı kaldığında, geri kalan kısmı bunu telafi etmeli. Sonuçta ağ çalışmaya devam eder.

Neler yaşandığına bakalım – Son Dakika! IOTA hacklendi

koinmedya_brave

Her ne kadar IOTA geliştiricileri doğru bir karar alsalar da ağın bu kadar uzun kapalı kalması istenen bir şey değil.

Şimdi işlemlerin açılmasına sayılı günler kaldı. Yine de cevaplanması gereken bir dizi soru var. Bunlardan biri de açıldıktan sonra IOTA’yı neler bekliyor şeklinde.

Haftalardır hiç kimse MIOTA’yı başka bir adrese aktaramadı. Bu durumda işlemler açılır açılmaz borsalara bir dump dalgası başlayabilir.

Birçok kripto para meraklısı, yeniden açıldıktan sonra IOTA'yı neler bekliyor diye soruyor. Çünkü IOTA yaklaşık üç haftadır kapalı. Gelecek hafta IOTA ekosistemi için kritik olacak.

MIOTA fiyat grafiği

Tabii IOTA bir yandan güvenlik açığını giderdi ve kullanıcıların Trinity seed’leri taşıması için yeni bir araç çıkardı. Artık geriye kalan ve yapılması gereken şey ise ağı yeniden açmak oluyor.

İlgili – IOTA ağı 10 gün sonra açılıyor

En çok merak edilen konu ise şu: Ağ açılınca yeni bug ve saldırılarla karşılaşır mıyız?

IOTA faaliyet başladığından bu yana çok daha büyük açıklar ortaya çıkarılmış ve giderilmişti. Şimdilik ise kısa vadede IOTA’nın geleceği belirsiz görünüyor. Ağın yeniden başlaması ve güvenlik açısından kendisini bir kez daha kanıtlaması gerekiyor.

Kaynak

Etiketler: