BTC : 78944 ₺ ETH : 2772 ₺ XRP : 2.198 ₺ LTC : 411.1 ₺ USDT : 6.962 ₺ XLM : 0.7422 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. ABD’li SEC’ten kripto piyasaları ilgilendiren yeni bir onay

ABD’li SEC’ten kripto piyasaları ilgilendiren yeni bir onay

ABD’li SEC’ten kripto piyasaları ilgilendiren yeni bir onay
0
huobi_koinmedya

New York merkezli bir kripto para şirketi, ABD’nin SPK’sı SEC’ten onay aldı. Bu sayede firma ABD piyasalarında yeni Bitcoin türev ürünleri sunabilecek.


ABD’li SEC’ten yeni bir onay

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan Bitcoin vadeli işlemler piyasaları ile ilgili bir başvuru onaylandı. Bu sayede onay alan firma, kurumsal müşterilere Bitcoin türev ürünleri sunulabilecek.

New York Dijital Yatırım Grubunun (NYDIG) başvurusu SEC tarafından onaylandı ve 2 Aralık tarihinden itibaren yürürlüğe girdi. ABD’li SEC’ten onay alan NYDIG, hisselerini kurumsal yatırımcılara arz edebilecek.

Lütfen Bkz: Boerse Stuttgart kripto borsası tüm tacirlere kapısını açtı

koinmedya_brave

NYDIG, hisselerini 10 dolardan piyasaya sürebilir ve maksimum 25 milyon dolarlık fon piyasadan toplayabilir.

Fon tarafından yapılan açıklamaya göre Bitcoin vadeli ürünleri, ABD’nin Emtia Vadeli İşlemler ve Ticaret Komisyonuna (CFTC) kayıtlı borsalarda ticarete sunulacak. Bu sayede regüle olmuş piyasalarda Bitcoin türev ürünleri gittikçe çeşitleniyor ve derinleşiyor. Benzer şekilde NYDIG, New York piyasalarında işlem yapabilmek için Kasım ayının ortasında kripto para destekli finansal ürünlerin ticareti için BitLicense izinini aldı.

BitLicense lisansını alan diğer şanslı şirket ise California merkezli SoFi şirketi oldu.

Lütfen Bkz: Çin merkez bankası ilk dijital bonosunu piyasaya sürdü

koinmedya_brave

NYDIG, kurumsal ve akredite olmuş yatırımcılara kripto para vekalet hizmetleri sunma iznini de almış oluyor. Bu sayede NYDIG’deki finansal danışmanlar, kendi müşterileri adına kripto paralardan oluşan portföy oluşturabilecek. NYDIG’ın vekalet işlemleri şimdilik sadece 5 kripto parayı kapsıyor. Bunlar: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple ve Litecoin.

Bitcoin, Kasım ayındaki fırtınanın ardından 7500 dolar civarında konsolide olmaya devam ediyor. Bitcoin, Kasım ayında bir ara 6500 dolara kadar gerilemişti. Toplam kripto para piyasaları değeri ise 200 milyar dolar sınırında duruyor.

Kaynak

Etiketler: