BTC : 81998 ₺ ETH : 1.833 ₺ XRP : 45.46 ₺ LTC : 7.689 ₺ USDT : 349.3 ₺ XLM : 0.24 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. ABD’den Bitcoine gözdağı: “Çok sıkı düzenlemelere tabi tutacağız”

ABD’den Bitcoine gözdağı: “Çok sıkı düzenlemelere tabi tutacağız”

ABD’den Bitcoine gözdağı: “Çok sıkı düzenlemelere tabi tutacağız”
0

ABD’den Bitcoine gözdağı; Trump kabinesinin bir parçası olarak ABD Hazine Sekreterliğine getirilen Steven Mnuchin ”Bitcoin itibari para gibi değil, biz her şeyden emin olmak istiyoruz, bu nedenle ”çok, çok güçlü düzenlemeler getirmek zorundayız. diyerek önemli bir uyarıda bulundu.


ABD’den Bitcoine gözdağı

Mnuchin, 18 Temmuz Perşembe günü CNBC’ye verdiği mülakatta:

Bitcoin‘in, finansal sistem için açıkçası riskli, İsviçre merkezli bankalardan emin olduğumuz gibi kripto para konusunda da emin olmak istiyoruz.” Yaptığı açıklamada Kripto para birimleri gizliliğe bürünmemesi şart” 

Geçmişte bazı İsviçreli bankalarında müşterilerine vergiden kaçmaları için gizliliği kullandılar.

koinmedya_brave

Mnuchin:

Bitcoin kullanıcılarının uygun amaçlarla ve yasal çerçevede kalmalarını istiyoruz. Milyarlarca dolar değerinde Bitcoin ve kripto paraların tıpkı itibari  parada olduğu gibi yasa dışı amaçlarla kullanıldığını ve kolayca kara paraya çevrildiğini’‘ söyledi.

“ABD’nin mali sistemini korumak için her gün ABD doları kullanan kötü aktörlerle mücadele ediyoruz” dedi.

Facebook Libra Lansmanını Öteliyor

5 Temmuz’da kripto para konulu basın toplantısında ise Mnuchin, Libra’nın ulusal bir güvenlik sorunu olabileceğini, Facebook’un planlanan lansmanı konusunda ise “rahat olmadığını” söyledi.

Libra Başkanı David Marcus ise yasal kaygılar giderilene kadar lansman yapılmayacağını söyledi. Kripto paranın ana para birimleri ile rekabet etme amaçlı olmadığını ve para politikalarına müdahale etmediğini söyledi.

Facebook gibi bir devin Libra ile kripto piyasasına girmesi Bitcoin’in  fiyatlanmasına ciddi katkı sağladı. Doğal olarak her ülke buna karşı tedbir almak gerektiğini biliyor, düzenleme taslakları sil baştan yapılacak muhtemelen. Düzenleme açıklamaları ise Bitcoin’in ateşini biraz söndürdü. Zira BTC 13.000 dolardan aşaı saldı.

 

Etiketler: