BTC : 60180 ₺ ETH : 1375 ₺ XRP : 1.319 ₺ LTC : 289 ₺ USDT : 6.829 ₺ XLM : 0.442 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin ABD Kongre Üyesinden Bitcoin’e destek: “Çok önemli proje”

ABD Kongre Üyesinden Bitcoin’e destek: “Çok önemli proje”

ABD Kongre Üyesinden Bitcoin’e destek: “Çok önemli proje”
0
huobi_koinmedya

Bitcoin’e destek veren bir açıklama yapan ABD Kongre Üyesi Patrick McHenry, BTC’yi “çok gerçek, çok önemli” proje olarak gördüğünü söyledi. Ona göre Bitcoin’in çok büyük bir uzun vadeli değeri var.


Kongre Üyesinden Bitcoin’e destek

ABD Kongre Üyesi Patrick McHenry, Laura Shin’e verdiği röportajda, Bitcoin’in önemli bir proje olduğunu belirterek, gelecekte çok büyük yararları olacağını söyledi. McHenry, yasa koyuculara seslenerek bu “çok gerçek ve çok önemli projeyi” Libra ile bir görmemelerini ve aynı kefeye koymalarını istedi.

Bitcoin, Libra’dan farklı

Yorumuna açıklama getiren McHenry, hiçbir projeyi kötülemek istemediğini vurguladı. Yine de ona göre projeler arasında bir ayrım yapılması gerekiyor. Çünkü Bitcoin tatmin edici ölçüde merkezsiz. ABD Kongre Üyesi yine de BTC’nin hala erken safhalarda olduğunu da düşünüyor.

İlgili – Amerika’yı korku sardı: Facebook Libra gölge bankacılık sistemi kuruyor

koinmedya_brave

ABD Kongre Üyesi Patrick McHenry şöyle konuştu: “Bence Libra, kripto paraların değeri konusunda birçok kişinin gözlerini açtı. Buna rağmen Libra bir kripto para değil. Biz de bunu Bitcoin gibi çok gerçek, çok önemli projelerle aynı görmeyi bırakmalıyız. Tamamen yeni finansal bir inovasyon olan Bitcoin ile ayrımı iyi yapılmalı. Bence (Bitcoin’in) çok büyük bir uzun vadeli değeri var.”

Bitcoin, ABD Doları’na karşı

Libra çevresindeki tartışmalar yasa koyucuları iki farklı görüşe ayırıyor. Önde gelen blockchain geliştiricileri Libra’nın bir teknoloji olmadığı ve politik bir proje olduğu konusunda ısrarcı. Ancak Bitcoin hakkındaki görüşler yavaş yavaş değişiyor.

Uzun bir süre Bitcoin ve kripto paralar, kara para aklama ve terörizm finansmanı aracı olarak damgalandı. Hatta ABD Başkanı Donald Trump da internet parası olarak adlandırılan kripto paralara karşı olduğunu açıklamıştı.

İlgili – Çin devletinin el altından Bitcoin’i desteklemesi ile BTC ralli yaptı

koinmedya_brave

Donald Trump geçtiğimiz aylarda bir tweet üzerinden kripto paraları sevmediğin dile getirmiş ve gerçek para olmadıklarını söylemişti. Ona göre stabil ve güvenilir olan tek para birimi ABD Doları.

Trump, “ABD’de tek bir gerçek para birimimiz var. Şimdi her zamankinden de daha güçlü ve güvenilir. Dünya genelinde de en büyük hakimiyet oranına sahip para birimi. Bu her zaman böyle kalmaya devam edecek. Bunun adı da ABD Doları.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak

Etiketler: