BTC : 87697 ₺ ETH : 3241 ₺ XRP : 2.221 ₺ LTC : 423 ₺ USDT : 7.387 ₺ XLM : 0.7701 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ABD, İran’ın kripto çabalarını da durdurmak istiyor! Peki masada hangi seçenekler var?

ABD, İran’ın kripto çabalarını da durdurmak istiyor! Peki masada hangi seçenekler var?

ABD, İran’ın kripto çabalarını da durdurmak istiyor! Peki masada hangi seçenekler var?
0
huobi_koinmedya

Amerika Birleşik Devletleri, İran’ın kripto çabalarını durdurmak istiyor. Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların değeri anlaşılmaya başlandıktan sonra, kripto paralar ülkeler için stratejik bir olgu haline geldi. Haberimizin detaylarına geçelim…


ABD, İran’ın kripto çabalarını da durdurmak için harekete geçti

 

Bildiğiniz gibi İran ve ABD arasında yıllardır süregelen bir gerilim var. ABD, İran’a yaptırım uygulamak için en son, İran nükleer anlaşmasından çekilme kararı almıştı. ABD’nin bu kararına, İran’dan çok sert tepki gelmişti.  Sonrasında ABD’den, İran’a yönelik yeni ekonomik kısıtlamalarda uygulanmıştı. Yani kelimenin tam anlamıyla ABD, İran’ı ticari açıdan ablukaya aldı. Ancak İran hemen pes etmedi ve farklı çözüm yolları aramaya başladı.

İşte ABD’nin yaptığı açıklamalar.

koinmedya_brave

‘‘İran, bizim koyduğumuz ambargoları, Venezuela usulüyle kırmaya çalışıyor. Ancak İran’ın bu yaptığı Venezuela’nın ki kadar masum değil. Venezuela vatandaşları artan enflasyon oranlarından etkilenmemek için, servetlerini kripto paralara yönlendirmişlerdi. Ancak İran, kripto para sektörünü ambargomuzu delmek için kullanıyor. Kendilerine has bir kripto para çıkartarak, İran petrolünü ve diğer ihracat materyallerini bu yolla satmaya çalışıyorlar. Bu konu üzerinde çalışıyoruz.’’

Geçtiğimiz haftalarda İran’ın, blockchain teknolojisiyle ilgilendiğine dair haberler çıkmıştı. Hatta insanlar İran’da elektrik fiyatlarının çok düşük olduğunu, bunun için İran’ın tam bir madencilik cenneti olabileceğinden bahsetmişlerdi. Demek ki ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Amerika’nın İran’a yönelik alacağı tedbirlerle, devletlerin devletlere karşı, kripto para alanında ne gibi kısıtlamalar getirebileceğini görmüş olacağız. Ancak bu gelişmelerin kripto para piyasalarına olumsuz etkileri de olabilir.

İlgileneceğinizi düşündüğümüz diğer haberler

Bitcoin tarihinin en büyük short emri kapatıldı. Boğa sezonu mu başlıyor? Tıklayınız.

Forbes’e göre Bitcoin, Ethereum ve Ripple uçuşa hazırlanıyor. Tıklayınız

Yıllara göre Bitcoin teknik analizi ve olası senaryolar için tıklayınız.

koinmedya_brave

Bakkt Bitcoin vadeli işlemlerinde gecikme olmayacak. Tıklayınız.