BTC : 62599 ₺ ETH : 1561 ₺ XRP : 1.219 ₺ LTC : 285.9 ₺ USDT : 6.919 ₺ XLM : 0.4579 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. ABD DEVLET LABORATUVARI P2P ENERJİ İÇİN BLOKZİNCİRİ GELİŞTİRİYOR

ABD DEVLET LABORATUVARI P2P ENERJİ İÇİN BLOKZİNCİRİ GELİŞTİRİYOR

ABD DEVLET LABORATUVARI P2P ENERJİ İÇİN BLOKZİNCİRİ GELİŞTİRİYOR
0
huobi_koinmedya

 

Blokzinciri girişimi BlockCypher firması ABD Enerji Bakanlığı laboratuvarıyla çoklu blokzincirleri üzerinde enerji alışverişlerinin sonuçlandırılabilmesine müsaade eden çözümler geliştirmek için işbirliği yaptı.

ABD ABD DEVLET LABORATUVARI P2P ENERJİ İÇİN BLOKZİNCİRİ GELİŞTİRİYOR

Enerji Bakanlığının Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL) kıdemli mühendisi Dylan Cutler NREL ve BlockCypher ilk olarak laboratuvarın enerji istasyonunda iki test evi arasındaki dash kriptoparabirimi ağı üzerinde paylaştırılmış enerji kaynakları (DER) için kişiden kişiye enerji işlemlerini göstrermeyi planlıyor dedi.

Basın bildirisinde;

koinmedya_brave

“Blokzinciri teknolojisi paylaştırılmış enerji marketleri için dönüşebilir ve çok büyütülebilir bir zemin sağlıyor, ki bu da paylaştırılmış enerji kaynaklarının büyük şebeke ile daha etkin bir şekilde etkileşime girmesine olanak sağlıyor.”

dedi.

ABD ABD DEVLET LABORATUVARI P2P ENERJİ İÇİN BLOKZİNCİRİ GELİŞTİRİYOR

BlockCypher büyüme başkanı Karen Hsu’ya göre projenin teknolojisi sayesinde insanlar yenilenebilir enerjiyi birbirleri arasında paylaşabilecekler. “Bu doğal bir afet ya da geçen yıl ABD genelinde gördüğümüz gibi uzun süreler boyunca şebeke kesintisi olduğunda önemli olacaktır” dedi.

koinmedya_brave

Blockzinciri tabanlı olması planlanan çözüm, enerji üretimini taleple eşleştirerek tüketimi kolaylaştıracak ve aşırı elektrik kullanılan saatlerde yetersizlikleri ortadan kaldıracak diye ekledi Hsu.

Dash Core CEO’su Ryan Taylor da kriptoparayla elektrik alabilen akıllı elektrik saatlerinin, saklanan enerjinin paraya dönüştürmeleri ve şebekenin uç noktalarında enerji üretimi sağlamaları sayesinde şebekeyi daha etkin ve kararlı hale getireceklerini söyledi.

Küresel olarak son aylarda Avustralya, Japonya ve Avrupa elektrik sağlayıcıları blokzinciri tabanlı enerji projeleri geliştirmeye başladılar.