BTC : 65685 ₺ ETH : 1648 ₺ XRP : 1.388 ₺ LTC : 317.5 ₺ USDT : 6.794 ₺ XLM : 0.5428 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri ABD bütçe açığına Bitcoin çözüm olabilir!

ABD bütçe açığına Bitcoin çözüm olabilir!

ABD bütçe açığına Bitcoin çözüm olabilir!
0
huobi_koinmedya

.Bitcoin çözüm olabilir, hem de pek çok soruna çözüm olduğu gibi, ABD’nin 1 trilyon dolarlık bütçe açığına Bitcoin çözüm getirebilir. Peki nasıl?


Bitcoin çözüm olabilir!

Amerika’nın bütçe açığı, geçen yıldan bu yana % 27 arttı ve toplamda yaklaşık 1 trilyona ulaştı. Hükümetin yayınladığı rakamlara göre, gelirler 2,86 trilyon dolarken, harcamalar 3,73 trilyon doları buldu. ABD’nin uluslararası borcu uzun zamandır artmaya devam diyor

Başkan Donald Trump, seçildiğinde tüm borcu ödeyeceğine söz vermişti, ama bu konuda şu zamana kadar herhangi bir gelişme olmadı. Trump sözünü tutamadı, aksine, borç arttı.

Federal Reserve, şirketlerin vergi ödemelerini % 36’dan % 21’e indirerek, vergi oranlarını azalttı. Gelirler de yıl içinde % 3.2 artmış oldu. Ekonomistlere göre bütçe açığı daha çok sağlık ve savunma harcamalarının fazlalığından kaynaklanıyor. Tıbbi bakım harcamaları % 11 arttı ve 66 milyara ulaştı. Savunma harcamaları ise 10 milyardan 54 milyara çıktı. Bu soruna Bitcoin çözüm olarak ele alınabilir diyor uzmanlar.

koinmedya_brave

Bitcoin çözüm ABD bütçe açığına Bitcoin çözüm olabilir!

Bknz:Ekonomik krizde rüştünü ispatlarsa Bitcoini kimse tutamaz!

Bütçe açığı için çözüm

Hükümetler bütçe açıklarını çözerken iki yola başvururlar; ya yeni gelir kaynakları bulurlar ya da para basarlar. Ama para basmanın ekonomiye aslında ne kadar zarar verdiğini bilmeyen yoktur. Eğer Amerika para basmaya karar verirse, bu doların değerinin düşeceği anlamına gelir.

İşte bu noktada Bitcoin devreye girer. Neden mi? Çünkü Bitcoin’i öyle başınız sıkıştıkça basamazsınız, belirli bir sayısı vardır.

koinmedya_brave

Bknz:Küresel ekonomik resessiyon geliyor – Bitcoin yatırımcıları kurtarabilir mi?

Amerika sıkışmış durumda, bu borcu ödemesi mümkün değil. Ancak Bitcoin çözüm olarak karşılarında duruyor.

Eğer merkez bankaları Bitcoin’i benimserse, Bitcoin’in bu sorunu çözme potansiyelini görecekler. Şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmalarına izin verip teşvik ederlerse, Bitcoin’in değeri arttıkça hükümet vergiler yoluyla yeni gelir kaynakları elde edebilir. Ekonomik problem yaşayan pek çok hükümet zaten sorunlarını Bitcoin çözüm seçeneği ile hallettiler.

Bknz:Fitch ekonomik kriz uyarısı yapıyor-Bitcoin çare olabilir mi?

Warren Buffet ve Bill Gates gibi ekonomist ve iş adamları, 2008 yılındaki gibi bir krizin kapıda olduğunu söylüyorlar.Bu kez durum farklı olacak çünkü sığınacak bir liman var artık. Çoğu yatırımcı dolar düşünce parasını Bitcoin’e yatıracak çünkü Bitcoin herhangi bir para birimi tarafından desteklenmiyor.

Ekonomik sorunlar baş gösterdikçe, hükümetler Bitcoin çözüm seçeneğine başvuracaklar. Arjantin, Venezuela gibi ülkeler bu şekilde sorunlarını çözme yolundalar. Darısı Amerika’nın ve Trump’ın başına!

Kaynak