fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Lend coin teknik analizi: Binance’den Lend coine büyük destek

Lend coin teknik analizi: Binance’den Lend coine büyük destek

Lend coin teknik analizi: Binance’den Lend coine büyük destek
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

LEND gün içinde yüzde 30 yükseldi ancak uzmanlar uyarıyor! Hala ayı görünümüne sahip. Aave (LEND) analizine bakalım.


Binance’den Lend coine büyük destek

DeFi platformlarının tokenları uzun süre devam eden değer kaybının ardından bugün tekrardan değer kazanmaya başladı. CoinMarketCap sıralamasında en çok değer kazanan kripto para sıralamasında ilk 4’te DeFi tokenları dikkat çekiyor. Yaklaşık %40’lık prim artışı ile YFI, ilk sırada yer alıyor.

LEND gün içinde yüzde 30 yükseldi Lend coin teknik analizi: Binance’den Lend coine büyük destekÖnce çıkan DeFi ve DeFi bağlantılı tokenlardan Band Protocol %15, Ren %14, Chainlink %11 ve LEND %10 değerlendi. CoinMarketCap verilerine göre 10 milyar doların altına gerileyen DeFi toplam piyasa değeri tekrardan 11 milyar doların üstüne çıktı.

En büyük DeFi platformlarından Aave’nin LEND coinine Binance borsasının desteği prim artışında etkili oluyor. Binance Aave için Swap işlemlerini başlattığını duyurdu. Binance yarından itibaren LEND/BTC ve LEND/USDT üzerinden marjin işlemlerine başlayacak.

DeFi platformları son günlerde oldukça speküle edilmeye başlandı. Bazı eleştirmenler DeFi’lerin 2017-2018 döneminde ICO’ların yaşadığı süreci yaşayacağını ileri sürdü. ICO (ilk koin arzı) ile 2017-2018 döneminde oldukça değer kazandı. Ertesi yıl ise ICO’lar değerinin yaklaşık %95’ini kaybetti. Bu süreçte dolandırıcı ve kötü niyetli ICO projeleri diğer projelerin çökmesine neden oldu.

“koinmedya_binance”

Alex Krüger, DeFİ’leri ICO’lara göre saha sağlam projeler olduğunu ve birkaç proje hariç DeFi’leri içerisinde şimdilik ICO’larda olduğu gibi çürük projeler çıkmadı.

Lend token yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre 47 cent’ten işlem görüyor. 7 Ekim’de 40 cent bandına kadar gerileyen LEND, 50 cent’i aşmak için fırsat kolluyor.

LEND gün içinde yüzde 30 yükseldi Lend coin teknik analizi: Binance’den Lend coine büyük destek

Lend, 26 Ağustos’ta 90 cent’i görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Lend, hala yatırımcılarının gözdesi olmaya devam ediyor.

Kaynak

koinmedya_brave

LEND gün içinde yüzde 30 yükseldi ancak uzmanlar uyarıyor!

Aave (LEND), geçen hafta kripto piyasasında ilk 30 arasına girmişti. Son altı günde kazandığı momentum ile bu sefer 25. konuma yükseldi.

Kripto paranın yılın başından bu yana olan zirvesi 0.70 doların üzerinde. Ancak düşerken 0.45 doların da altına gerileyerek, 0.42 dolar desteğini test etti. Bu ay yaşanan piyasa çöküşünün LEND fiyatına etkisi böyle oldu. Zaten lider kripto para Bitcoin de 12,000 dolardan 10,000 dolara kadar büyük bir düşüş yaşadı.

Buna rağmen LEND’de kısa süre önce boğa bir dönüşüm var. 0.45 dolardan sonra LEND token bugün yeniden ani bir yükseliş ile 0.70 doların üzerine çıktı. Bunlar içinde bulunduğumuz haftanın LEND’e kazandırdıkları. LEND/USD paritesi son beş günde yüzde 55 yükseldi. Bugün ise LEND gün içinde %30 yükseldi. Yükselişe 0.52 dolar dip seviyesinden başlamıştı.

İlgili – AAVE 1 milyar dolara gidiyor

LEND fiyat analizi

LEND gün içinde yüzde 30 yükseldi ancak uzmanlar uyarıyor! Hala ayı görünümüne sahip. Aave (LEND) analizine bakalım.

LEND/USD grafiği TradingView

Aave (LEND) token geçen hafta 0.55 dolar civarında işlem görüyordu. Ancak son beş günde elde ettiği hız sonucu artık 0.65 dolar ve 0.66 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. LEND şu an 50 MA ve 200 MA desteklerine sahip. Çünkü uzun bir boğa mumu pozitif bölgeye geçerek 0.70 dolar seviyesinin üzerine çıktı. LEND için şu an uzun vadeli görünümde 50 MA ve 200 MA’dan destek alıyor ve bu destekler sırasıyla 0.50 dolar ve 0.18 dolarda. Ayrıca fiyat Bollinger Bantları alt çizgisinden de uzaklaşıyor.

Buna rağmen geçen ay sonuna doğru LEND fiyatı Bollinger Bantları üst çizgisinin kırarak ATH yapmıştı. Tam da piyasa çökmeden önce. Her ne kadar Aave toparlanmaya çalışarak boğa görünüm elde etmek istese de, MACD grafiği ayı bir dönüşüm sinyali veriyor. Bu sinyal LEND/USD son 24 saat hareketlerinde ortaya çıktı. RSI ise aşırı dip seviyelerden kurtularak 53.86 seviyesine ulaştı.

İlgili – DeFi kredisi nedir, DeFi platformlarından nasıl borç alınır?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Etiketler: