1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. LEND gündemi: Sürpriz yükseliş sonrası dikkat!

LEND gündemi: Sürpriz yükseliş sonrası dikkat!

LEND gündemi: Sürpriz yükseliş sonrası  dikkat!
0

LEND gün içinde yüzde 30 yükseldi ancak uzmanlar uyarıyor! Hala ayı görünümüne sahip. Aave (LEND) analizine bakalım.


LEND gün içinde yüzde 30 yükseldi ancak uzmanlar uyarıyor!

Aave (LEND), geçen hafta kripto piyasasında ilk 30 arasına girmişti. Son altı günde kazandığı momentum ile bu sefer 25. konuma yükseldi.

Kripto paranın yılın başından bu yana olan zirvesi 0.70 doların üzerinde. Ancak düşerken 0.45 doların da altına gerileyerek, 0.42 dolar desteğini test etti. Bu ay yaşanan piyasa çöküşünün LEND fiyatına etkisi böyle oldu. Zaten lider kripto para Bitcoin de 12,000 dolardan 10,000 dolara kadar büyük bir düşüş yaşadı.

Buna rağmen LEND’de kısa süre önce boğa bir dönüşüm var. 0.45 dolardan sonra LEND token bugün yeniden ani bir yükseliş ile 0.70 doların üzerine çıktı. Bunlar içinde bulunduğumuz haftanın LEND’e kazandırdıkları. LEND/USD paritesi son beş günde yüzde 55 yükseldi. Bugün ise LEND gün içinde %30 yükseldi. Yükselişe 0.52 dolar dip seviyesinden başlamıştı.

koinmedya_brave

İlgili – AAVE 1 milyar dolara gidiyor

LEND fiyat analizi

LEND gün içinde yüzde 30 yükseldi ancak uzmanlar uyarıyor! Hala ayı görünümüne sahip. Aave (LEND) analizine bakalım.

LEND/USD grafiği TradingView

Aave (LEND) token geçen hafta 0.55 dolar civarında işlem görüyordu. Ancak son beş günde elde ettiği hız sonucu artık 0.65 dolar ve 0.66 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. LEND şu an 50 MA ve 200 MA desteklerine sahip. Çünkü uzun bir boğa mumu pozitif bölgeye geçerek 0.70 dolar seviyesinin üzerine çıktı. LEND için şu an uzun vadeli görünümde 50 MA ve 200 MA’dan destek alıyor ve bu destekler sırasıyla 0.50 dolar ve 0.18 dolarda. Ayrıca fiyat Bollinger Bantları alt çizgisinden de uzaklaşıyor.

Buna rağmen geçen ay sonuna doğru LEND fiyatı Bollinger Bantları üst çizgisinin kırarak ATH yapmıştı. Tam da piyasa çökmeden önce. Her ne kadar Aave toparlanmaya çalışarak boğa görünüm elde etmek istese de, MACD grafiği ayı bir dönüşüm sinyali veriyor. Bu sinyal LEND/USD son 24 saat hareketlerinde ortaya çıktı. RSI ise aşırı dip seviyelerden kurtularak 53.86 seviyesine ulaştı.

İlgili – DeFi kredisi nedir, DeFi platformlarından nasıl borç alınır?

Kaynak

Etiketler: