BTC : 65870 ₺ ETH : 1641 ₺ XRP : 1.381 ₺ LTC : 321 ₺ USDT : 6.762 ₺ XLM : 0.5455 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin 7 milyar dolarlık fon kripto piyasalarına girmek için bekliyor

7 milyar dolarlık fon kripto piyasalarına girmek için bekliyor

7 milyar dolarlık fon kripto piyasalarına girmek için bekliyor
0
huobi_koinmedya

Kripto para piyasalarındaki dalgalanmalar, stabil coin talebini arttırdı. 7 milyar dolarlık fon kripto piyasalarına girmek için bekliyor.


7 milyar dolarlık fon kripto yedekte bekliyor

Kripto paralar ve Bitcoin içinde bulunduğumuz ay ciddi biçimde dalgalanma gösteriyor. Bazı yatırımcılar, piyasadaki aşırı dalgalanma karşısında yatırımlarını stabil coin’ler üzerinde tutmayı tercih ediyor. Kripto para piyasalarında stabil coin cinsinden tutulan fon miktarı, 7 milyar doları geçiyor.

Lütfen Bkz: Stabil coin işlem hacmi 2020’nin ilk çeyreğinde rekor kırdı

Bloqport (@Blodport) tarafından yapılan çalışma, piyasadaki volatilitenin artması ile gerçekleşen yatırım davranışı değişikliğini ortaya seriyor. Geçen aya nazaran stabil coin cinsinden tutulan fon miktarı 1.5 milyar dolar daha artarak 7 milyar dolar seviyesine çıktı. Bloqport’un analizini aşağıda görüyoruz.

koinmedya_brave

milyar dolarlık fon kripto

7 milyar dolarlık fonun, hala kripto para borsalarında bekletilmesi ne anlama geliyor?

Bu yatırımcıların fonlarını kripto para borsalarında tutmaları, tekrardan Bitcoin veya altcoin satın alacaklarını gösteriyor. Ancak bu yatırımcıların fiyatların dip yapıp yapmadığı konusunda kararsız olduklarını tahmin ediyoruz. Eğer piyasalarda tekrardan bir canlanma başlarsa 7 milyar dolarlık fonun büyük kısmının Bitcoin ve altcoinlere kayabileceğini düşünebiliriz. Böyle bir durumda fon akışı piyasa içerisinde gerçekleşeceği için toplam piyasa hacminde bir artışa birinci dereceden yol açmayabilir.

Ancak kripto para piyasası içerisinde stabil coin’lerden Bitcoin ve altcoinlere başlayan bir fon akışı, piyasa dışında standby’da bekleyen yatırımcıların da  kripto piyasalarına girmelerini teşvik edebilir.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Bitcoin için kritik seviye 7 bin dolar

Kaynak