BTC : 65878 ₺ ETH : 1641 ₺ XRP : 1.382 ₺ LTC : 319.4 ₺ USDT : 6.756 ₺ XLM : 0.5544 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Stellar Vakfından Kraken’e 50 milyon XLM transferi – Dump mı geliyor?

Stellar Vakfından Kraken’e 50 milyon XLM transferi – Dump mı geliyor?

Stellar Vakfından Kraken’e 50 milyon XLM transferi – Dump mı geliyor?
0
huobi_koinmedya

Stellar Vakfı dün büyük miktarda XLM gönderimi gerçekleştirdi. Kraken isimli kripto para borsasına yapılan 50 milyon XLM transferi kafaları karıştırdı. Yoksa dump mı geliyor?


50 milyon XLM transferi

Twitter’ın balina avcısı hesabı whale_alert dün yine önemli bir sinyalle çıkageldi. Dün yani Pazar günü Stellar Development Foundation (SDF) Kraken borsasına 50 milyon XLM gönderimi yaptı. Gönderi altına yapılan yorumlar fiyatta sert düşüş beklentisini gözler önüne serecek denli yoğun.

koinmedya_brave

50 milyon XLM yaklaşık 3.4 milyon dolarlık sermaye demek. Bu miktarın doğrudan bir borsaya yönlendirilmiş olması toplulukta endişelere sebep oluyor. Satış için ideal şartlar oluşmuş durumda. Blok halde girilen satış emirleri piyasada anlık dump etkisi yaratabiliyor.

Stellar topluluğu şu an tam olarak XRP sahiplerinin psikolojisine bürünmüş durumda. Portföyünde XRP bulunduran yatırımcıların en büyük tepkisi uzun zamandır doğrudan Ripple yönetimine yönelmiş durumda. Piyasaya daimi olarak XRP süren yönetim fiyatın baskılanmasına sebep oluyor ve fiyatlar bu yüzden yükselmiyor. Yani XRP sahiplerinin görüşü bu yönde.

Ripple kendi ağını sürekli büyüten ve geliştiren bir proje. Bu yılın başlarında 200’e çıkardıkları müşteri kurum sayısını Kasım ayı itibariyle 300’ün üzerine çekmeyi başardılar. Global ödeme servis sağlayıcısı MoneyGram bile Ripple saflarına katıldı. Peki ya Stellar hangi kritik anlaşmalara imza attı? Bu soruya verilebilecek doyurucu bir cevap yok maalesef.

Yaklaşık 2 hafta önce Stellar Vakfı dolaşımdaki XLM tokenlerinin yarısını yok etme kararı aldı. Bu hamle normal zamanlarda fiyatı 2 veya 3’e katlayabilecek bir hamleydi. Ancak coin burn etkinliğinin fiyata etkisi ancak %25 oldu. Bu zaman zarfında ise kazanımların büyük kısmını geri verdi. Bu konudaki detaylı analizimizi aşağıdaki makaleden okuyabilirsiniz:

koinmedya_brave

50 milyon XLM transferi belki tek başına büyük bir düşüşe sebebiyet veremeyebilir. Ancak kurumsal hesaptan yapılan bu transfer doğrudan token satışı üzerinden fiat para kazanmaya odaklanıyor. Bu durumun devam etmesi halinde XLM token uzun vadede baskıdan kurtulamayabilir.

Yazı yayına hazırlanırken XLM %6.60 oranında değer kaybederek 0.067 dolara geriledi. Bitcoin karşısında ise 800 satoshi değerinden işlem görüyor. 6 gün önce yani 12 Kasım günü 945 satoshi değerine kadar yükselmişti.

Stellar XLM sürdürülebilir bir yükseliş dalgası oluşturamıyor. Grafiğinde önemli düşüş emareleri göze çarpıyor. Şimdilik dikkat edilmesi gereken bir yatırım aracı olduğunu belirtelim.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Kaynak

Etiketler: