BTC : 84850 ₺ ETH : 2814 ₺ XRP : 2.192 ₺ LTC : 427.2 ₺ USDT : 7.296 ₺ XLM : 0.7698 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 3 büyük blockchain firması yeni DeFi geliştiriyor: Bu DeFi çok şey vaat ediyor!

3 büyük blockchain firması yeni DeFi geliştiriyor: Bu DeFi çok şey vaat ediyor!

3 büyük blockchain firması yeni DeFi geliştiriyor: Bu DeFi çok şey vaat ediyor!
0
huobi_koinmedya

DeFi çılgınlığı son gaz devam ederek meraklı yatırımcılar, Compound gibi bir proje yakalayabilir miyim diye düşünüyor. 3 büyük blockchain firması yeni DeFi ürünü geliştiriyor.


3 büyük şirket yeni DeFi ürünü geliştiriyor!

Bir DeFi tokenı olan Compound, kripto para yatırımcılarına 2017-2018 dönemini hatırlatırcasına olağanüstü düzeyde kâr bıraktı. Compound, 70 dolar düzeyinde CoinMarketCap’te 17 Haziran 2020’de listelenmeye başladı. 3 gün sonra 21 Haziran 2020’de Compound fiyatları 300 doları geçti ve yazının kaleme alındığı saatte 192 dolardan işlem görüyor.

Yeni DeFi 3 büyük blockchain firması yeni DeFi geliştiriyor: Bu DeFi çok şey vaat ediyor!Kyber Netweor ve Synthetix fiyatlarında da benzer hareketlilik yaşandı.

FED, Avrupa Merkez Bankası ve diğer merkez bankaları faiz oranları sıfır bandına hatta negatife çektikten sonra DeFi platformlarında stabilcoin’ler üzerinden işlem gören uygulamaların talebinde ciddi artışlar yaşanıyor. Çünkü bu platformlardaki getiri oranlar merkez bankalarının politika faiz oranlarının çok üstünde.

koinmedya_brave

Yukarıda bahse konu olan makro ekonomik göstergeler, DeFi yelkenlerini rüzgarla dolduruyor. 3 büyük blockchain şirketi; Cosmos, Polkador ve Terra yeni bir DeFi ürünü çıkamayı planlıyor. Yeni DeFi ürününün adı Anchor. Bu DeFi ürününe verilen isim, bu ürünün işlevi konusunda fikir veriyor. Anchor, çapa anlamına geliyor. İktisadi literatürde ise “çıpa” kavramı tercih ediliyor. Yani Anchor’un değeri bir şeylere sabitlenecek.

Kısaca Anchor, DeFi platformuna depozito edilen stabilcoin’lere merkez bankalarının sunduğu faiz oranlarından daha rekabetçi oranlar önerecek. Diğer DeFi platformlarında ise daha istikrarlı getiri önerecek.

Terra’nın CEO’su Do Know; Maker ve Compound’un piyasada neden olduğu mucizevi havayı takdir ediyor. Ancak Maker ve Compound’ın faiz oranlarındaki dalgalanmayı ise eleştiriyor. Anchor ise daha istikrarlı bir getiri oranı önerecek.

Anchor topladığı stabilcoin’lerin bir kısmını PoS sisteminde çalışan blockchain’lere stake etmeyi planlıyor. Bilindiği üzere Cardano ve Ethereum gibi kripto paralar, blockchain’lerini güncelleyerek PoW sisteminde PoS sistemine geçmeyi planlıyor. Bu güncellemeler tamamlandığında madencilerin bu kripto paraların madenciliğini yapmaları için sisteme yüklü miktarda coin stake etmeleri gerekecek. Anchor da topladıkları stabilcoin’leri PoS sistemlerinde değerlendirmeyi planlıyor.

koinmedya_brave

Kaynak