1. Anasayfa
 2. Koin Haberleri
 3. Ünlü analistten 2021’de parlayacak 5 altcoin!

Ünlü analistten 2021’de parlayacak 5 altcoin!

Ünlü analistten 2021’de parlayacak 5 altcoin!
0
koinmedya_telegram

Kripto analist Austin Arnold 2021 yılında yüksek performans göstereceğini düşündüğü 5 altcoini sıraladı.


Ünlü analistten 2021’de parlayacak 5 altcoin

Altcoin Daily kurucusu, youtuber ve kripto traderi Austin Arnold, bu yıl yüksek kazanç vaat eden 5 kripto parayı açıkladı.

Arnold, 469,000 YouTube takipçisine, özellikle Synthetix (SNX)i yakından takip ettiğini söyledi. Son dönemde türev işlem platformu Synthetix’e büyük ilgi devam ediyor. SNX Arnold listesinin 5. sırasında.

Coinbase Ventures ve Paradigm, Synthetix DeFi platformuna 12 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. Aslında üç önde gelen risk sermayesi şirketi, tokenleri doğrudan DAO’nun (merkezi olmayan özerk organizasyon) hazinesinden satın aldı. Bu çok büyük. Synthetix’a bu büyük risk sermayesi oyuncularından gerçek bir birikim görüyoruz. “

“daisyturkiye”

Arnold’a göre tam ademi merkeziyetçiliğe doğru ilerleyen akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA) dördüncü sırada yer alıyor.

Cardano şimdi %80 merkezsiz, 31 Mart’ta gerçekleşecek ETA ile %100 merkezsiz hale gelecek. Bu 50 gün uzakta, ancak hızla ilerliyoruz.

“daisyturkiye”

Canlı ADA coin fiyatı: $ 1.18

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano ADA coin güncel fiyat tahmini, 2021

İlgili: Cardano gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Litecoin, yılın başından itibaren kolayca 20 katına çıkabilir. Bu yılın başında, 2 Ocak civarında, Litecoin 130 ila 140 dolar arasındaydı. Ortalama, 137 dolar olan bir şeyden 20x, LTC başına 2.740 dolardır. İşler çılgınlaşabilir.

Arnold listesinde 2. sırayı, merkezsiz borsa Uniswap (UNI) alıyor. Arnold’a göre önümüzdeki 12 ayda UNI büyük bir yükselme potansiyeline sahip.

Uniswap, DeFi için heyecan verici bir kilometre taşı olan, [100] milyar doların üzerinde işlem hacmi gerçekleştiren, ilk ticaret platformu oldu. Buradaki gibi metriklerle tahmin etmemize gerek yok. İnsanların merkezi olmayan borsaları seçtiğini görüyoruz. Şu anda, perakendecilerin yeni yeni girmeye başladığı zamandayız.

Arnold’un radarındaki bir numaralı token, Stellar (XLM). Özellikle USDC stablecoinin Stellar ödeme protokolü blockchainine katılmasıyla birlikte, XLM coin oldukça önemli bir potansiyele ulaştı.

USDC’nin Stellar lansmanı, kredi kartı devi Visa’nın Aralık ayında 60 milyonluk küresel ödeme ağını USDC’ye bağlayacağını açıklamasından sonra geldi. O zamandan beri, dolaşımdaki USDC token sayısı ikiye katlandı. Özellikle milyonlarca Visa kullanıcısı stabilcoin’i kullanıyor, [insanlar] Ethereum tıkanıklık ücretlerini ödemek istemiyor. Circle, “USDC’nin olabildiğince geniş bir şekilde benimsenmesini istiyoruz” diyor. “Bir blockchain olarak Stellar, ödemeler için tasarlandı.” Böylece [insanlar] Stellar’a gidiyor.

Kaynak

Ünlü analistin 2021 altcoin listesi

Venture Coinist kurucusu ve kripto analisti Luke Martin, 2021 yılında bazı altcoinlerin Bitcoin’den de fazla yükseliş performansı gösterebileceğini düşünüyor.

Martin, Youtube üzerinden yaptığı Profit Maximalist programında altcoinler ve özellikle de DeFi tokenleri hakkında görüşlerini açıkaldı.

Martin, Three Arrows Capital kurucusu Su Zhu‘dan alıntı yaparak şöyle söylüyor:

İşte, Tweet attığı şey; ” Blue-Chip gibi, bir gün global finansal sistemin temellerini oluşturabilecek DeFi tokenleri de p2p finansal ağlarda gerçek mülkiyet ve katılımı temsil ediyor. …[yatımcılar] uyanmaya ve satın almaya başlıyor.

Ünlü analistin 2021 altcoin listesi

… yalnız erken yatırımcılar değil, kitleler almaya başlıyor. Ama aynı zamanda daha yavaş hareket eden yatırımcılar dahi daha önce destekledikleri, [zamanında] Bitcoin’e meydan okuyan eski projelerin aslında hiç bir şey üretmediğini fark ettiler. Bu para bir yere akacak. Yani ya Bitcoin’e geri dönecek ya da altcoin peşinde koşmaya devam edecek. Milyarlarca dolar, gerçekten bir şeyler üreten altcoinlere gidecek.

Martin, parasını, 2021’in en iyi performans gösteren coinleri olmasını beklediği DeFi coinlerine taşıdığını söylüyor.

Martin’in listesi şöyle:

 • Gelir toplayıcı Yearn Finance (YFI)
 • DeFi’nin sentetik varlık trade platformu Synthetix (SNX)
 • Lider P2P protokolü Aave
 • Merkezsiz borsa Uniswap (UNI)
 • Otomatik piyasa yapıcı SushiSwap (SUSHI)
 • Ethereum tabanlı stablecoin yönetim tokenı Maker (MKR)
 • Kredi alma-verme platformu Compound (COMP)
 • Zincirler arası likidite ağı THORChain (RUNE)
 • Merkezsiz borsa Balancer (BAL)
 • Merkezsiz stablecoin borsası Curve Finance (CRV)
 • Nexus Mutual transfer edilebilir tokenler Wrapped NXM (WNXM)
 • Blockchain için likidite temin edici merkezsiz uygulamalar REN
 • Merkezsiz orackle ağı Chainlink (LINK)
 • Chainlin’in rakibi Band Protokol (BAND)

Burada, merkezsiz DeFi dünyasında inşa edilen şey merkezi emsallerinden çok daha büyük olacak

Blue-Chip ne demek?

Blue-chip, borsalarda en güvenilir hisselere verilen bir isim. Borsalarda traderların en çok güvendikleri, çöküş yaşamayacaklarına inandıkları hisselere denir.

Kaynak

2021 yılı yaklaşırken yükselişe geçecek 5 altcoin

Swope’un listesinin başında Chainlink (LINK) var. Kripto analiste göre merkezsiz oracle ağı büyük bir harekete hazırlanıyor. Şöyle diyor:

“Chainlink, pump ve dump döngüleriyle hareket eder. 2018 yılında bu yaşandı. 2019 yılında da küçük DeFi (merkezsiz finans) balonu döneminde de. Ardından 2020’nin başında, Mart çöküşünde ve ardından da 2020’nin büyük DeFi balonunda. Şimdi yeniden düşüşte.”

“Chainlink bu seviyeyi (20 dolar) aşacak. Bunun olacağını size söylüyorum. Bunun garanti olduğunu söylemiyorum. Ancak tarihi boyunca büyük döngüler var.”

Swope’un listesindeki bir sonraki kripto varlık Graph. Ethereum bazlı endeksleme ve sorgulama protokolü şu an sıcak gündem. Çünkü potansiyel bir kullanım alanı var.

“Graph, Chainlink ile çalışıyor ve temelde çok ihtiyaç duyulan protokolleri araştırma ve endekslemeyi yapıyor. DApp alanınında kritik bir yapı. Chainlik oracle kadar çok kullanılacaklar.”

Üç numarada DeFi kredi protokolü Compound (COMP) var. Swope, projenin yeni zincirler arası protokolü için hazırlanmış teknik incelemesinin neden büyük bir birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik olduğunu açıklıyor.

Swope’un listesinde dördüncü sırada xDai var. Çünkü bu kripto Polkadot ekosisteminin bir parçası haline geliyor. Gavin Wood’un nasıl xDai üzerinde çalıştığını ve Polkadot ile köprü kurulacağından bahsediyor.

“Açıktan olmasa da xDai üzerinde çalıştığını söylüyor. Şu anda herhangi bir Polkadot araştırmasına bakarsanız, onların köprü üzerinde çalışmadığını görürsünüz. Neden köprü üzerinde çalışmıyorlar? Çünkü zaten köprü üzerinde çalışan birileri var.”

Analistin listesindeki son kripto ise Unibright (UBT). Unibright (UBT) işletmelerin blockchain kullanmasını ve kodlamaya gerek kalmadan tokenize edilmiş varlıklar oluşturmasını sağlayan araçlar ve işlevler sunan bir dijital defter çözümleri sağlayıcısı.

Swope, Unibright’ın Ethereum ana ağındaki işlemleri ve akıllı sözleşme mantığını gizleyerek kurumsal blockchain benimsemesini teşvik etmeyi amaçlayan bir proje olan Baseline Protocol ile birlikte çalıştığını ortaya koyuyor.

Kaynak

Daha fazlası için tıklayın.

2021’de dikkat edilmesi gereken kripto paralar hangileri?

Kripto analist ve yorumcu Tyler Swope, 2021’de özellikle kullanım alanlarından dolayı şu kripto paralara dikkat edilmesini öneriyor: Chainlink (LINK), Graph, Compound (COMP), xDai ve Unibright (UBT). Neden bu altcoinleri seçtiğini de açıklıyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.