BTC : 61138 ₺ ETH : 1405 ₺ XRP : 1.344 ₺ LTC : 295.2 ₺ USDT : 6.868 ₺ XLM : 0.4523 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri 2020’nin en başarılı 5 kripto para kartı

2020’nin en başarılı 5 kripto para kartı

2020’nin en başarılı 5 kripto para kartı
0
huobi_koinmedya

Kripto para kartı mı dediniz? Kripto ile çalışan ödeme kartları, gittiğiniz her yerde para harcamanıza olanak tanıyor. Crypto.com’dan Coinbase’e kadar piyasadaki en popüler beş kartı inceledik.


Kripto para kartı, ödül kazanırken Bitcoin ve diğer kripto paralarınızı harcamanız için bir yol sağlıyor.

Ön ödemeli kripto kartları, kripto meraklıları için değerli bir araçtır. Şu anda, çoğu tüccar ve perakendeci doğrudan kripto para birimini kabul etmiyor. Bunun yerine, bu kartlar kripto para biriminizi gerektiği gibi kabul edilebilir bir fiat para birimine dönüştürüyor, yani neredeyse tüm satıcılar ve mağazalar tarafından kabul ediliyorlar.

En başarılı 5 kripto para kartı

  1. MCO Visa Kartı (Crypto.com)

MCO Visa kartı, 2016 yılında kurulan Hong Kong merkezli bir kripto şirketi olan Crypto.com tarafından sunulan bir ödeme kartıdır. Listelenen kartların en iyi nakit ödüllerinden bazılarını sunuyor ve kart, kripto odaklı şirket tarafından sunuluyor.

koinmedya_brave

İlgili yazı için bakınız: Güncel Crypto.com/MCO token rehberi: MCO token nedir? MCO nerden alınır-satılır?

Finansman: Kartı yüklemek için Crypto.com’un mobil uygulaması üzerinden para yatırabilirsiniz. Banka havalesi, kredi kartı veya banka kartı ödemesi yoluyla fiat (EUR, AUD, HKD, JPY veya GBP) yatırmanız gerekiyor

Kripto para birimlerini, Crypto.com’un mobil uygulamasında fiat para haline getirerek de kullanabilirsiniz. Bu özellik Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ve en aktif olarak işlem gören kripto para birimlerini destekliyor.

Kripto para kartı

koinmedya_brave

Ücretler: MCO Visa Card’ın düzenleme ücreti veya aylık ücreti yok. Hesap ayarlarınızda görüntülenen ATM para çekme, bankalararası döviz kurları ve ödemeler için ücretler ve limitler vardır.

Ödüller: Yaptığınız her satın alma işleminde ödül olarak MCO tokenı  kazanacaksınız. Kesin ödüller, ne kadar MCO yatırdığınıza bağlıdır: ücretsiz bir kartla, satın alma değerinizin % 1’ini geri alırsınız, ancak yüksek seviyeli kartlarla % 5’e kadar geri ödül kazanabilirsiniz. Diğer ödüller arasında Spotify, Netflix ve Amazon Prime’a ücretsiz abonelikler bulunmaktadır.

Kullanılabilirlik: Singapur, ABD ve Avrupa.

Destekleyen: Visa.

  1. Wirex

Bu kart, 2014’ten beri faaliyette olan İngiltere merkezli bir kripto ödeme şirketi olan Wirex tarafından sunulmaktadır.

Finansman: Wirex kartınızı bir web arayüzünden veya mobil uygulamadan yükleyebilirsiniz. Fiat (GBP, EUR veya USD) SWIFT, Daha Hızlı Ödemeler, SEPA, kart ödemeleri veya banka havalesi yoluyla para yatırabilirsiniz.

Kripto para biriminizi Wirex bakiyesine de dönüştürebilirsiniz. Desteklenen paralar arasında Bitcoin, Litecoin, XRP, Waves, Dai, Nano, Stellar Lumens ve Wirex’in WXT tokenı da bulunuyor.

kripto para kartı

Ücretler: Wirex kartının düzenleme ücreti yoktur, ancak aylık 1,50 ABD doları ücrete sahiptir. Günde 10.000 dolara kadar harcayabilir ve günde 250 dolara kadar ATM’den para çekebilirsiniz. Döviz ve banka havaleleri için diğer ücretler geçerli olabilir.

Ödüller: Crypto.com gibi, Wirex her satın alımda ödüller sunuyor. Temel bir kartla % 0,5 veya sahip olduğunuz WXT tokenlarının sayısına bağlı olarak % 1,5’e kadar geri kazanım sağlayabiliyorsunuz.

Kullanılabilirlik: İngiltere ve ABD hariç 130’dan fazla ülkede kullanılıyor.

Destekleyen: Visa.

  1. Uphold

Uphold 2013 yılında kurulmuş bir kripto ödeme şirketidir. Şirket, ödeme kartını Mart 2020’de tanıttı. Ayrıca Brave Browser ve Cred Earn için varsayılan KYC ve cüzdan sağlayıcısıdır.

Finansman: Uphold’a bir web arayüzünden veya mobil uygulamadan fon ekleyebilirsiniz. Kredi kartları, banka kartları, ACH banka havalesi ve SEPA havalesi gibi çeşitli para yatırma yöntemleri desteklenmektedir.

Ayrıca, Uphold’a Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Dash, Bitcoin Gold ve XRP dahil olmak üzere birkaç kripto para yatırabilirsiniz. Uphold ayrıca Brave tarayıcısıyla da entegredir; yani BAT tokenlarınızı Uphold üzerinden paraya çevirebilirsiniz.

kripto para kartı

Ücretler: Uphold’un 9,95 $ ‘lık bir ihraç ücreti vardır ve aylık ücreti bulunmuyor. Günde 10.000 dolara kadar harcayabilir ve günde 1.500 dolara kadar para çekebilirsiniz.

Ödüller: Uphold’un yerleşik ödülleri yoktur. Bununla birlikte, faiz ve ödül sağlayan Cred gibi üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları vardır. Tam liste Uphold’un uygulama mağazasında bulunabilir.

Bulunabilirlik: Bekleme listesine göre ABD ve 184 diğer ülke.

Destekleyen: Mastercard.

  1. BitPay Card

BitPay, 2011 yılında kurulan popüler bir kripto para ödeme işlemcisidir. 2016 yılında ABD müşterileri için bir ödeme kartı başlattı.

Finansman: Uyumlu herhangi bir cüzdandan Bitcoin göndererek BitPay kartınıza para ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, banka mevduatı, ACH kredisi veya Western Union gibi hizmetler aracılığıyla fiat ekleyebilirsiniz.

kripto para kartı

Ücretler: BitPay’in 9,95 $ tutarında bir düzenleme ücreti vardır. Günde 10.000 ABD Doları harcayabilir ve günde 1.500 ABD Doları’na (ayda 5.000 ABD Dolarına kadar) ATM’den para çekebilirsiniz.

Ödüller: BitPay ödüller sunmuyor.

Kullanılabilirlik: Tüm 50 ABD eyaleti.

Destekleyen: Visa.

  1. Coinbase Card

Coinbase en popüler kripto borsalarından biridir ve Avrupa Birliği’nde 2019’dan beri bir kripto ödeme kartı sundu.

Para Yatırma: Coinbase Card doğrudan Coinbase Cüzdanınızdan para çeker. Kart dokuz farklı parayı destekliyor: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, XRP, BAT, Augur, 0x ve Stellar Lumens.

kripto para kartı

Ücretler: Coinbase Card’ın 4,95 £ tutarında bir ihraç ücreti vardır ve aylık ücreti bulunmuyor. Günlük harcama limitleri 10.000 TL’den başlıyor ancak pazarlık edilebilir. ATM para çekme işlemleri 200 £ ‘a kadar ücretsizdir; bunun üzerinde % 1 ücret ve 500 £ sınır bulunuyor.

Ödüller: Coinbase Card ödüller sunmaz, ancak USDC tasarruf hesapları, Tezos staking ve Coinbase Earn gibi diğer Coinbase özelliklerinden ödüller kazanmak mümkündür.

Kullanılabilirlik: Coinbase Card İngiltere’de ve Avrupa’da mevcuttur, ancak son gelişmeler ABD’ye ve yakın gelecekte diğer ülkelere genişletileceğini göstermektedir.

Destekleyen: Visa.

En iyi kripto kartı hangisi?

Kripto ödeme kartları, günlük olarak kripto para harcamak isteyen herkes için değerli bir araçtır. Çoğu kripto para birimi sahibi üç faktöre dayalı bir kart seçmelidir: hizmet verdiği ülkeler, desteklediği kripto para birimleri ve ödüller ve ücretler.

Her kart biraz farklı ücret oranları sunsa da, bu farklar genellikle küçüktür. Bununla birlikte, geri ödeme ödüllerinde ve diğer avantajlarda büyük farklılıklar vardır.

Kaynak